Své komentáře na Facebooku nyní můžete volně editovat

Facebook včera představil novinku, na kterou většina jeho uživatelů čekala již od samého počátku. Konečně bude možné editovat komentáře tak, abyste kvůli drobnému překlepu nemuseli komentář mazat a vkládat znovu. Na rozdíl od dřívějška se na funkci nevztahuje časové omezení několika vteřin.

Na druhou stranu, při editování vždy hrozí nebezpečí, že s pozdější editací staršího komentáře bude přerušena souvislost v diskuzi. Kdokoliv, kdo na diskuzi natrefí až po editaci, tak může mít problém s pochopením, o čem diskutující vlastně mluvili. Proto Facebook umožňuje podívat se i na historii editací, kde je vidět každá jednotlivá změna a čas jejího provedení.

Historie editací

Pokud vám sociální síť funkci již zprovoznila, najdete ji v pravém horním rohu vašeho komentáře, ve stejném místě, kde se historicky nacházelo tlačítko pro jeho smazání. Při rozkliknutí se objeví menu s nabídkou, zda komentář chcete editovat, nebo rovnou smazat. Historii editací zobrazíte kliknutím na tlačítko “Edited” umístěné mezi časem vložení komentáře a tlačítkem Like. Pokud zatím nabídku pro editaci nevidíte, Facebook by vám ji měl zpřístupnit nejpozději během několika dnů.

Editace komentáře

V minulosti už bylo možné příspěvky měnit, ale jen ve velmi krátkém čase po jejich odeslání a funkce nebyla úplně praktická. Ještě je třeba doplnit, že možnost editování komentářů prozatím nenajdete v diskuzních pluginech pro webové stránky. Logicky nicméně lze předpokládat, že se časem dočkáme i zde.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Jiřím Svobodou a Petrem Nešpůrkem z GroupM. Samozřejmě o H1

Ano, už zase. Dnes již stohlavá agentura H1.cz změnila majitele a v jinak líném létě jde bezpochyby o jednu z nejzajímavějších zpráv. I proto jsme se jí rozhodli blíže věnovat v našem sklepě, kde Jakub Svoboda postupně vyzpovídal šéfa GroupM pro Českou republiku Jiřího Svobodu a Petra Nešpůrka z MEC Interaction - oba pánové k téhle novince mají co říct.