Street View proniká do džungle – na řadě je Angkor Wat

Po stopách Indiana Jonese se vydávají fotografové Google Street View. Kamobodža je zemí, která může brzy směle konkurovat Thajsku v turistice, a navíc má něco co, sousední království nemá – Angkor Wat. A ten už začíná přecházet do digitálního světa.

V 5:50 odjíždí z Bangkoku vlak na kambodžské hranice. Pěší přechod Poi Pet je jedním z nejnebezpečnějších přechodů v jihovýchodní Asii. Pouze ale pro turistovu peněženku. Přesto tady začíná většinou turistické kambodžské dobrodružství. Google auta začínají kolem hlavního města Phnom Penh, ale měla by se brzy dostat i sem.

Království s pohnutou historií je jednapadesátou zemí, kterou brází auta se soustavou objektivů.  Google tvrdí, že spolupracuje s místními úřady. To jen dokazuje, že Kambodža to s útokem na špičku turistické hitparády myslí vážně.

Z Phnom Penhu, kde doufáme, že kamery zaznamenají večerní kratochvíle kambodžanů – badminton, aerobik a tancování Gangnam style, se během několika let má pokrýt celá země. Pokud budou postupovat podle turistických preferencí, tak bude následovat Siem reap a plážový Sihanoukville.

Další googlí fotografická jednotka už se ale motá kolem největšího klenotu jihovýchodní země – starověkého Angkor Watu. Street View Trekker tým má prolézt celé obrovské skalní město s kamerami na zádech. Z našich zkušeností jim to opravdu nezávidíme. V šestatřiceti stupních ve stínu tahat na zádech osmnáctikilový foťák, bude určitě oběť, za kterou jim snad někdo veřejně poděkuje.

Nadšení do projektu Trekker je ale znát a Angkor Watt si tak pak budou moci vychutnat všichni doma stejně jako od včerejška podobně zdokumentovaný výstup na dominantu Fuji. Ta se dá totiž zdolat jen jeden měsíc v roce a navíc se většinu času schovává v mracích.


Zvětšit mapu

 

via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Za hranice možností

Dnešnímu přehledu virálů jasně vévodí dvě značky spojené s extrémním sportem, Red Bull a GoPro, a jako obvykle odvádějí skvělou práci. Poněkud nečekaně jim ale je vyrovnaným soupeřem i výrobce vložek Bodyform, nový miláček internetu, a v našem výběru opět nechybí ani příspěvek od českých tvůrců.