Stream se opřel do vlastní tvorby. Pomůžou Vaněk, Najbrt i Zuna

Až 40 premiérových dílů každý týden bude nyní přinášet internetová televize Seznamu, včetně desítky zcela nových pořadů. Roman Vaněk ukáže národu co vlastně jíme s Jídlo s.r.o., režisér Marek Najbrt se dal do tvorby politického sitcomu Blaník a Pavel Zuna představí neobvyklé české osobnosti v pořadu Slavní neznámí.

Loni v říjnu představil Seznam nové pojetí internetové televize Stream.cz. Velké okno pro přehrávání videí, kontinuální proud pořadů a zaměření se na vlastní tvorbu pořadů. Přes očekávatelný počáteční propad se díky tomu nakonec průměrný čas strávený sledováním pořadů meziročně navýšil o čtyři a půl minuty (33% nárůst) a roste i počet zhlédnutých videí. Letos v lednu se jejich počet přehoupl přes 32,5 milionu, z toho necelé dva miliony z mobilních zařízení.

Na jaro je připraveno 10 zcela nových pořadů, které doplní ty již existující. Stream.cz tak odvysílá ve vlastní produkci každý všední den 7 premiérových dílů svých pořadů. Pořady přitom mají široký záběr, od ženské krásy a zdravého životního stylu, přes kaskadérské kousky až po skrytou kameru nebo publicisticky zpracované kauzy v české společnosti.

“Věřit hlavně vlastnímu obsahu se nám vyplatilo. Našli jsme inspiraci, čas i peníze na další pořady, které dávají smysl. Věřím, že budou vyhovovat těm divákům, kteří si mezi pořady klasických televizí nevyberou. Myslím, že se můžeme hrdě prohlásit za tak trochu chytřejší televizi,” komentuje zaměření se na vlastní produkci Ladislav Veselý.

Jídlo i autoškola

Pravděpodobně nejvíce očekávanou novinkou je pořad Jídlo s. r. o. Romana Vaňka, volně navazující na úspěšné Peklo na talíři, které se dočkalo 50 milionů zhlédnutí. Oblíbený bojovník za osvětu gastronomie v něm bude sledovat výrobu potravin. Diváci tak každou středu dostanou možnost v delší než obvyklé stopáži nahlédnout na procesy výroby jídla, které si sami dávají na talíř. V rámci novinářské předpremiéry jsme se mohli podívat na první díl věnovaný výrobě šunky a rozhodně se rádi podíváme na další.

Stream se na jaře poprvé pustí i do původního hraného seriálu. Již tuto neděli odvysílá první díl satirického politického sitkomu Blaník režiséra Marka Najbrta. Hlavním hrdinou je lobbista a majitel PR agentury Blaník, který se s každým zná a chce tak trochu řídit svět. S herci Markem Danielem, Halkou Třešňákovou a Michalem Daleckým se diváci budou moci v tomto pořadu setkávat každou neděli, přičemž by měl vždy reagovat na jednu konkrétní kauzu.

Svůj už šestý autorský pořad nazvaný Slavní neznámí představí příští čtvrtek Pavel Zuna, jehož dosavadní tvorba nasbírala přes 110 milionů zhlédnutí. V pořadu se setkává s lidmi, kteří jsou špičkami ve svém oboru, ale běžná populace o nich doposud neví. Třeba chlapík od Českých Budějovic, který vyrábí aparatury pro Smashing Pumpkins i Guns N’ Roses, nebo člověk, který se zapsal do guinessovky realizací přesunu mosteckého kostela.

Shrnutí 38 let produktivního života Tomáše Bati dostanou diváci každou středu od 30. dubna v pořadu Tomáš Baťa v kostce. Ten vzniká na motivy stejnojmenné knihy Zdeňka Pokludy ve spolupráci s nakladatelstvím Kniha Zlín. V pořadu Restart života bude k osobnímu rozvoji vést koučka Lenka Černá, Ája Agnerová bude každé pondělí v show Vychytávky radit, jak dělat z obyčejných věcí neobyčejné, zábavu přinesou například Virály týdne (ano, tušíte správně, odkud vítr vane) nebo skryté kamery v pořadech AU!TOŠKOLA či Nezapomenutelní.

Total
0
Shares
Další články