Sportovní týden na webu: Hledání ovládly sportovní (ne)úspěchy i opilí rozhodčí

Asi si dokážete tipnout, co hokejový – tedy vlastně český – národ vyhledával v minulém týdnu na internetu nejvíc. Nebudeme vás napínat: první místo si získal hokej. Sportovní bylo ale tak nějak celé vyhledávání na Seznamu. Eurovize, opilí rozhodčí, výměna reflexních vest jen tak ze sportu a poměrně sportovní výkony v kulinářském pořadu. Tak sportu zdar.

1. Hokej online mistrovství světa – nárůst hledanosti o 1 655 %

Čekali jste jiného vítěze? Nebuďte naivní, hokejové mistrovství je prostě každoroční evergreen. Navíc když se z bandy našich mlaďoučkých reprezentantů vyloupl tým schopný porážet nejlepší soupeře a vyhrát celou základní skupinu, i těm největším škarohlídům ucucávajícím pivo po hospodách napříč republikou to obměkčilo srdce. Tak určitě! Ve čtvrtfinále se ale začíná zase nula nula a jde o všechno. A projevuje se nezkušenost českých hráčů, které svazuje nervozita, a prohrávají s USA na nájezdy. Příležitost pro všechny vzít zlatavý mok do ruky a zamračeně procedit: „Já to říkal už na začátku!“

 

2. Eurovize 2016 výsledky, Gabriela Gunčíková – nárůst hledanosti o 4 174 %

Nejen v hokeji se soutěžilo, ale i v hudbě. I když můžete namítnout, že Eurovize je spíš než pěvecké klání přehlídka divnosti. Letos ovšem nevyhrála vousatá transgender zpěvačka, ani parta Finů v prapodivných kostýmech, ale Ukrajinka Jamala s protiruskou písní nazvanou 1944. Vypráví v ní příběh krymských Tatarů, kteří byli Stalinem deportováni za druhé světové války. Takže politika, která podle pravidel v Eurovizi nemá co dělat. Nu což, naše Gabriela Gunčíková se jako první česká vyslankyně probojovala do finále, kde skončila předposlední. Příště musíš zpívat o Lidicích nebo okupaci v 68, Gábino.

3. Opilý rozhodčí – absolutní nárůst

Vítejte v zemi, kde nic není nemožné. A hlavně ve fotbale! Rozhodčí Marek Pilný a Jiří Jech asi očekávali, že utkání 29. kola fotbalové Synot ligy mezi Příbramí a Slávií bude trochu nuda, tak si to zpestřili pár kapkami alkoholu. Pilný od komise Fotbalové asociace ČR vyfasoval 2 roky zákazu činnosti a pokutu 150 tisíc, Jech si přizval na pomoc právníky, ale dopadl úplně stejně. Nevadí kluci, za tohle video, na které budou vzpomínat i vaše vnoučata, to určitě stálo. A šíříte jméno českého fotbalu dál. Na zdraví!

4. Reflexní vesty nové – absolutní nárůst

Máte v autě reflexní vesty? Měli byste – od roku 2011 jsou součástí povinné výbavy. Ale teď si kupte nové. Více reflexivní, kvalitnější a dražší.  „Ty staré si můžete nechat a mýt v nich třeba okna nebo se v nich procházet, ale musíte z nich poctivě odstranit nápis “Výstražná vesta” a “Oděv s vysokou viditelností,” protože s novou vyhláškou se přes noc staly prakticky neviditelnými. Když to neuděláte, tak se otevřou nebesa a všechny nás sežerou ještírkové. To jsou prosím problémy, které řeší naše ministerstvo dopravy – takhle se snaží pomáhat lidem a usnadňovat tok lidí a materiálu po naší krásné zemičce. Ťok lidí a materiálu. Kvůli těmto problémům galaktické důležitosti nemají čas připravit solidně výstavbu dálnic nebo nedejbože nějakých rychlých vlaků,“ glosuje na svém Facebooku známý marketér Martin Jaroš.

5. Vaříme s Mírou – nárůst hledanosti o 15 614 %

Internetová televize Stream.cz se po pořadu Luxus na talíři, kde se vaří z takových surovin jako je koňak za 50 tisíc či japonské wagyu, vytasila s úplným protipólem a kopií Ládi Hrušky. V show Vaříme s Mírou dojde na takové šmakulády jako hamburgery z gothaje či špagety (čti čínské nudle) na orientální způsob. Hlavně, že to je za nula nula prdlačky. Ale není to jen tak a má to zajímavé rozuzlení. Za oběma parodiemi stojí produkční společnost Negativ, která stvořila Tondu Blaníka. Oba pořady o vaření se pak spojují v hraném seriálu Žrouti, kde spolu hlavní aktéři soupeří. Originální koncept rozčeřil vody a diváky se smyslem pro ironii baví i na sítích.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vadocz: Na ceste na SXSW Interactive 2014

Cesta na festival SXSW začína každý rok veľmi podobne. Balením rôznych technológií, ktoré sú stále dokonalejšie a výkonnejšie. Pred štyrmi rokmi som si balil PC notebook, malý fotokompakt, videokameru a množstvo káblov. Dnes si vystačím s tabletom a smartfónom, ktorý má dnes podobný výkon a rozlíšenie ako ten notebook a foťák pred štyrmi rokmi.