Sport, svatba a pomatení jmen. Vyhledávání na webu v minulém týdnu narušilo ospalé prázdniny

Foto: Helena Szmigielová, Zdroj: FB Taťány Kuchařové

Nejdelší vysvětlení posvatebního jména v českých vodách je tu. Taťána Kuchařová Gregor vysvětlovala, proč nese titul Taťána K. Gregor, kdo je její Ondřej B. Gregor a co má v dokladech a srdci. Vybrala si na to Facebook, zřejmě proto, že na Twitter by těch 8,5 tisíce znaků soukala docela dlouho. Ovšem získala si za to 22 tisíc lajků, takže se to zřejmě docela vyplatilo. Co ještě hýbalo zájmem českých vyhledávačů na Seznamu v minulém týdnu?

Jak jinak – slavná úmrtí a sport. Podívejte se, jaké skokany vyhledávání přinesl minulý týden.

1. Bud Spencer úmrtí – nárůst hledanosti o 5 416 %

Zemřel Matouš z filmu Šimon a Matouš. Aha. Tak až při psaní nekrologu Buda Spencera nám došlo, že v jednom z nejslavnějších filmů, s kterým jsme si ho od dětství pojili, vlastně vůbec nehrál! Omluvte neznalost a pojďme zavzpomínat na herce, jenž během 86 let svého života hrál v desítkách snímků. Abychom si nepřivodili další ostudu, připomeneme ale spíš spoustu Budovo aktivit, o kterých nebudou mít tušení ani ti, kdož věděli, jak se to má s tím Matoušem. Například se potuloval po Jižní Americe, dělal tam dřevorubce a pomáhal stavět dálnici z Panamy do Argentiny. Uměl hrát skvěle na klavír, kytaru i saxofon, skládal hudbu, a dokonce měl podepsanou smlouvu s nahrávací společností. Byl plavec, pilot a nebránil se ani moderním technologiím, jeho účet na Twitteru budiž důkazem.

2. Wimbledon 2016 – nárůst hledanosti o 2 276 %

Londýn. Travnaté kurty Wimbledonu zkrápí déšť. Účes i forma Tomáše Berdycha pořád drží a probojovává se do svého šestého grandslamového semifinále. Evidentně mu to jde i bez trenéra. Zato Petra Kvitová nechala svou pověstnou wimbledonskou fazónu v šatně už v úvodních kolech turnaje stejně jako hvězda největší Novak Djokovič. Tolik zhruba výsledkový servis, po kterém se Češi také pídili. Ale nejvíc stejně zaujaly šaty – tedy pardon, noční košilka – od firmy Nike, z nichž si dělaly legrácky i jindy seriózní The New York Times.

3. Svatba Brzobohatého a Kuchařové – nárůst hledanosti o 24 983 %

Když se vdává poslední Miss, kterou si všichni pamatujeme jménem, a taky jediná, jejíž vzhled ocenili i ve světě, národ to zajímá. Navíc když si bere syna českého hereckého barda, o němž nejedna žena v sedmdesátkách tajně snila…i když počkat! Ondřej Brzobohatý už nenese jméno svého otce, protože kvůli svým zahraničním aktivitám přijal těsně před svatbou jméno své matky. Takže ani Taťána nenese jméno Brzobohatá, ale nechala si svoje původní jméno Kuchařová, ale taky přijala nové manželovo příjmení Gregor (samozřejmě bez koncovky ová, protože i ona má své zahraniční aktivity). Pokud jste doteď neusnuli a chcete tyhle dva pojmenovat správným jménem, doporučujeme k přečtení jejich veřejné prohlášení, které má rozsah menší seminární práce. Ano, spočítali jsme to za vás, v 8 526 znacích se dozvíte, jak to tedy je. My na to neměli sílu, tak nám výsledek prosím napište :)

4. Tour de France 2016 – nárůst hledanosti o 199 350 %

Nárůst o skoro 200 tisíc procent. To není popis výkonnosti cyklisty před Tour de France (tedy alespoň doufejme), ale pozornost, již nejslavnější cyklistický závod na světě vzbudil při svém letošním startu u českých fanoušků. Není se čemu divit, jízda na kole patří mezi nejoblíbenější české volnočasové kratochvíle, takže je víc než lákavé alespoň virtuálně usednout na sedlo Contadora, Frooma, Sagana či Kreuzigera a zkoumat program nebo délky jednotlivých etap. Tahle cyklohorečka může svědčit o tom, že se cyklistika v očích veřejnosti očistila od nekalých praktik a že začátek Tour přitáhl fanoušky, kteří jsou jediný povolený doping,

5. Rally Bohemia – nárůst hledanosti o 3 165 %

Autosport je mezi Čechy dlouhodobě oblíben, proto Rally Bohemia na pátém místě našeho žebříčku nepřekvapí. Pravděpodobně je lákavý ten adrenalin, kdy nevíte, které z projíždějících aut to do vás napálí. Ale vážně, organizátoři závodu letos přišli s novým formátem tratí, jenž umožní fanouškům vidět celé pole závodních vozů na rychlostních zkouškách až osmkrát, aniž by museli kamkoli přejíždět. No to vypadá náramně, tak hlavně nepřijít k úhoně.

Úvodní foto: Helena Szmigielová, Zdroj: FB Taťány Kuchařové

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter zveřejnil první Transparency Report

Po vzoru Googlu zveřejnil Twitter k příležitosti blížících se oslav amerického Dne nezávislosti a také uplynutí prvního pololetí statistiku všech podle zákona podaných žádostí o data uživatelů nebo o stažení obsahu. Obavy z ústupků represivním režimům se nepotvrdily, statistikám kralují Spojené státy.
Přečtěte si více

Top virály týdne: Kobe, Messi a Obama táhnou

Před Vánocemi značky výdaji na celebrity nešetřily - najdete tu Justina Biebera, Lionela Messiho nebo třeba nejmocnějšího pejska planety na roztomilé procházce. Opět se objevuje také koncept přiznaného pokusu o virál a na závěr tu máme něco, co nám hlava nebere.