Sociální síť Parler je po měsíční „pauze“ opět online

Alternativa Twitteru, která se stala semeništěm rasistického a pravicově extremistického obsahu, byla v lednu odstavena, když jí Amazon Web Services nekompromistě utnul služby. Nyní se Parler vrací zpět do online prostoru.

Amazon se uchýlil k „vypnutí“ Parleru poté, co se na síti začaly objevovat příspěvky oslavující a podporující násilnosti, které propukly v lednu v Kapitolu. Ve stejné době Apple a Google přestávaly distribuovat mobilní aplikaci sociální sítě. Big Tech společnosti se k tomuto kroku odhodlaly kvůli rostoucím obavám, že by tato služba mohla být využita k propagaci většího násilí ze strany stoupenců tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa.

Jenže Parler je zpět a tentokrát se obejde i bez AWS, Googlu a Applu. V prohlášení Parler uvedl, že nyní stojí na „udržitelné, nezávislé technologii a není při svém provozu závislý na takzvaných Big Tech společnostech“. Hosting Parleru nyní poskytuje společnost SkySilk, která je resellerem OVHcloudu a sídlí v Los Angeles.

Společnost, která za sociální sítí Parler stojí, byla dva týdny bez generálního ředitele, nyní ji dočasně vede Mark Meckler, který byl součástí „výkonného výboru“ řídícího společnost poté, co byl v lednu představenstvem vyhozen bývalý generální ředitel John Matze.

Parler je sice zpět online, ale je tu zatím poněkud pusto. Uživatelé se nyní mohou přihlásit do webové verze Parleru, ale všechny jejich staré příspěvky a obsah byly odstraněny. Není jasné, zda jde o důsledek uspěchaného odchodu z AWS, nebo taktiku spálené země. Každopádně není pochyb o tom, že se to na Parleru zase brzy zaplní vysoce „kvalitním“ obsahem.

Zdroj: cnet.com

Total
1
Shares
Další články