O smyslu černého pátku věděl málokdo. Většina hledala slevy

Černý pátek rezonoval internetem už od začátku minulého týdne. O jeho historickém významu ale věděl pravděpodobně málokdo. Třeba Seznam zaznamenal nárůst hledání výrazu o víc než 70 tisíc procent. Ale hledalo se “černá, pátek”…

Černý pátek rezonoval internetem už od začátku minulého týdne.  O jeho historickém významu ale věděl pravděpodobně málokdo, kdo slev využil. Seznam tak  sice zaznamenal nárůst hledání výrazu o víc než 70 tisíc procent, ale hledalo se “černá, pátek”… 

Týden v hledání na Seznamu pak vypadal takhle:

1)     Černý pátek (nárůst hledanosti o 77 411 %)

Nejhledanějším výrazem minulého týdne se stal „Černá pátek“. Nejedná se o bouračku na D1 či pád letadla, tentokrát událost s největším nárůstem hledanosti patří do jiné kategorie. Po vzoru amerických obchodů i zde řada e-shopů vyhlásila rapidní snížení cen či jiné výhody pro nakupující před Vánoci. A že na slovo „Sleva“ slyšíme je ze skokanů více než jasné.

Funny-Black-Friday-Memes-04

2)     Marta Vančurová životopis (nárůst hledanosti o 51 975 %)

V úterý 25. listopadu odvysílala Česká televize dokument „Neobyčejné životy“, který se zaměřil na herečku Martu Vančurovou. Tu můžeme znát například z filmů Den pro mou lásku, Stíny horkého léta nebo Smrt krásných srnců. Zahrála si také v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje. Uživatelé Seznamu o ní pak hledali další informace.

3)     Rozsvícení vánočního stromku (nárůst hledanosti o 16 867 %)

V sobotu krátce po 17. hodině se rozzářil vánoční strom na Staroměstském náměstí. Slavnost přilákala asi třicet tisíc lidí. Rozsvícení stromku ozdobeného sto tisíci LED diodami a třemi stovkami blesků bylo premiérou pro čerstvou primátorku Adrianu Krnáčovou.

christmas tree

4)     Petr Hapka (nárůst hledanosti o 16 833 %)

Začátkem minulého týdne nás opustil jedna z nejvýraznějších postav poválečné české populární hudby – Petr Hapka. Jako autor složil hudbu k více než osmdesáti filmům, či televizním seriálům. Je mezi nimi například Tisícročná včela, Den pro mou lásku, Panna a netvor, Krakonoš a lyžníci, Upír z Feratu nebo Deváté srdce. Nelze zapomenout ani na nesmrtelný duet s Hanou Hegerovou, píseň Levandulová.

5)     Zlatý Slavík Mattoni (nárůst hledanosti o 8847 %)

U hudby ještě zůstaneme. TOP 5 skokanů minulého týdne uzavírá tradiční anketa populární hudby Český Slavík Mattoni, kde jsme se tradičně žádného překvapení nedočkali.
(pozn. red. – video je ilustrační z loňského roku)

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak se z Česka vyvíjí aplikace pro chytré televize a proč nás to baví

Televize a způsob jejich používání prochází bouřlivou proměnou, a přestože jsou tyto změny zatím ve stínu mobilních zařízení, jejich dopad může být srovnatelný, ne-li větší. To jsou slova Petra Mazance ze studia Mautilus, které jako jediné v Česku vyvíjí aplikace pro všechny druhy chytrých zařízení. Pro české vývojáře jsou podle něj televize velkou šancí, a tak se o vývoji rozhodl trochu rozepsat a představit první ročník konference o chytrých televizích.