Služba Spotify HiFi nabídne bezztrátový stream hudby na vybraných trzích ještě letos

Na virtuální akci Stream On Spotify oznámilo, že se konečně pouští do hi-fi, je to sice se zpožděním oproti konkurenci, ale přece jsme se dočkali.

Spotifi HiFi se spustí během letošního roku a podle prohlášení Spotify dodá „do zařízení a reproduktorů s podporou Spotify Connect hudbu v bezztrátovém formátu, což znamená, že fanoušci budou moci zažít větší hloubku a čistotu při vychutnávání si svých oblíbených skladeb“.

Spotify už v minulosti učinilo několik testů kvalitnějšího streamování, ale nyní tuto funkci zpřístupní ve větší míře – avšak s tím, že bude dostupná pouze „na vybraných trzích“. Ceny budou teprve oznámeny. Vysoce kvalitní streamování bylo zřejmě jedním z nejčastějších požadavků zákazníků; aktuálně Spotify dosahuje 320kbps zvuku.

Amazon uvedl Amazon Music HD v roce 2019. Předplatné bezztrátového streamování stojí 14,99 dolaru měsíčně (nebo 12,99 dolaru pro zákazníky využívající prémiové předplatné Prime). Tidal, který od samého počátku podporuje zvuk ve vysoké kvalitě, má u plánu „Hi-Fi“ o něco vyšší cenu – 19,99 dolaru měsíčně. Tidal nabízí také předplatné Tidal Masters, které může dokonce překročit 96 kHz / 24 bitů zvuku. Ale také menší služby jako Qobuz se snaží oslovit audiofily nabídkou bezztrátového streamování.

Apple Music na druhou stranu stále bezztrátové streamování nenabízí, a to navzdory tomu, že nedávno společnost uvedla na trh špičková sluchátka AirPods Max.

Zdroj: Theverge.com

Total
1
Shares
Další články