Sluchátkový konektor, USBčko… „zabije“ Apple i volant?

Apple patří mezi výrobce, kteří se nebojí uchýlit k někdy dost radikálním krokům. Občas jde o významné technologické inovace, jindy jde o slepé vývojové cesty. V posledních týdnech a měsících zintenzivňují spekulace o chystaném automobilu od Applu a i v tomto případě se od Applu očekávají inovace a koncepty, které budou mít dopad na celý trh. První Apple Car bude údajně navržen tak, že bude zcela autonomní, tedy obejde se bez řidiče, jak uvádí ve své zprávě CNBC, která se odvolává na nejmenovaný zdroj obeznámený s plány výrobce. „Půjde o autonomní elektromobily, které budou navrženy pro provoz bez řidiče.“

CNBC spekuluje, že první Apple Cars by mohly být určeny pro rozvoz potravin a zaujmout by mohly i firmy, které se zabývají robotaxíky. Samořiditelné robotaxíky jsou dnes už dostupné v Číně. Společnost Waymo také testovala robotaxíky v USA. Mimichodem tato oblast je zajímavá pro řadu výrobců vozidel, kteří pracují na autonomních vozidlech s cílem proniknout do této oblasti.

Zmínka o tom, že Apple chce vyrábět automobil, který se obejde bez řidiče, je součástí obsáhlejší zprávy, která naznačuje, že je Apple blízko uzavření dohody o ‌Apple Car‌ se značkou Kia, která patří do stejné skupiny jako Hyundai. CNBC uvádí, že automobil ‌Apple Car‌ bude podle podmínek dohody vyráběn v montážním závodě Kia ve West Pointu v Georgii. K dohodě však zatím nedošlo a Apple se ještě může rozhodnout, že bude spolupracovat s jinou automobilkou nebo si vybere sekundárního partnera, se kterým bude spolupracovat po boku Hyundaie.

Podle zdrojů CNBC se Apple rozhodl usilovat o partnerství s Hyundai-Kia, protože dohoda dává Applu přístup k zavedené automobilce s možností vyrábět vozidla v Severní Americe. Hyundai-Kia je také ochotna dát Applu kontrolu nad softwarem i hardwarem ‌Apple Car‌, přičemž Apple plánuje plně vybavený vůz značky Apple, a nikoli model Kia, který zahrnuje software od Applu. Manažeři Hyundai-Kia věří, že spolupráce s Applem jim umožní urychlit jejich vlastní plány s autonomními a elektrickými vozidly. Takže win-win!

Zdroj: macrumors.com

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

McAfee opět radí: Jak mít 7 žen a nenechat se zabít

John McAfee se pomalu ale jistě stává našim nejoblíbenějším ajťákem své generace. Steve Jobs byl možná také takový, ale jenom v mládí a po požití nemalého množství LSD, McAfee každopádně zábrany odhazuje ve velkém až v pozdějším věku. Ve svém nejnovějším videu odpovídá na to, jestli opravdu v Belize spal s nezletilými, vyráběl drogy, jestli zabil svého souseda a hlavně poradí, jak žít se sedmi ženami najednou a neumřít. Surreál!
Přečtěte si více

Nekrology, modrý měsíc, Windows 10: Čechy zřejmě tentokrát na webu zajímala mystéria

Nedá se nic dělat, občas žebříček hledanosti na webu připomíná stránku s nekrology. Aktuální vydání toto pravidlo potvrzuje. Navíc se dostalo i na podobně mysteriózní témata, do středu zájmu se vecpal modrý měsíc či Windows 10. Hledání Seznamu zkrátka odpovídá na všechny neznámé v životě člověka. Na co se tedy ptal tentokrát?