Sluchátkový konektor, USBčko… „zabije“ Apple i volant?

Apple patří mezi výrobce, kteří se nebojí uchýlit k někdy dost radikálním krokům. Občas jde o významné technologické inovace, jindy jde o slepé vývojové cesty. V posledních týdnech a měsících zintenzivňují spekulace o chystaném automobilu od Applu a i v tomto případě se od Applu očekávají inovace a koncepty, které budou mít dopad na celý trh. První Apple Car bude údajně navržen tak, že bude zcela autonomní, tedy obejde se bez řidiče, jak uvádí ve své zprávě CNBC, která se odvolává na nejmenovaný zdroj obeznámený s plány výrobce. „Půjde o autonomní elektromobily, které budou navrženy pro provoz bez řidiče.“

CNBC spekuluje, že první Apple Cars by mohly být určeny pro rozvoz potravin a zaujmout by mohly i firmy, které se zabývají robotaxíky. Samořiditelné robotaxíky jsou dnes už dostupné v Číně. Společnost Waymo také testovala robotaxíky v USA. Mimichodem tato oblast je zajímavá pro řadu výrobců vozidel, kteří pracují na autonomních vozidlech s cílem proniknout do této oblasti.

Zmínka o tom, že Apple chce vyrábět automobil, který se obejde bez řidiče, je součástí obsáhlejší zprávy, která naznačuje, že je Apple blízko uzavření dohody o ‌Apple Car‌ se značkou Kia, která patří do stejné skupiny jako Hyundai. CNBC uvádí, že automobil ‌Apple Car‌ bude podle podmínek dohody vyráběn v montážním závodě Kia ve West Pointu v Georgii. K dohodě však zatím nedošlo a Apple se ještě může rozhodnout, že bude spolupracovat s jinou automobilkou nebo si vybere sekundárního partnera, se kterým bude spolupracovat po boku Hyundaie.

Podle zdrojů CNBC se Apple rozhodl usilovat o partnerství s Hyundai-Kia, protože dohoda dává Applu přístup k zavedené automobilce s možností vyrábět vozidla v Severní Americe. Hyundai-Kia je také ochotna dát Applu kontrolu nad softwarem i hardwarem ‌Apple Car‌, přičemž Apple plánuje plně vybavený vůz značky Apple, a nikoli model Kia, který zahrnuje software od Applu. Manažeři Hyundai-Kia věří, že spolupráce s Applem jim umožní urychlit jejich vlastní plány s autonomními a elektrickými vozidly. Takže win-win!

Zdroj: macrumors.com

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kvůli viru dnes tisíce lidí mohou přijít o internet. Zkontrolujte se

Nejméně dva tisíce počítačů v Česku a statisíce celosvětově dnes mohou přijít o možnost běžného prohlížení internetu. Americká FBI totiž právě v pondělí 9. července vypne náhradní servery, které posledních osm měsíců zabezpečovaly přístup k internetu přístrojům nakaženým trojským koněm s názvem DNS Changer. Svůj počítač si ale můžete snadno prověřit.
Přečtěte si více

Brand builder: FB kampaně se dnes nabízí stejně, jako prodejci nosí po domech deky

Každý chce mít značku, která má kouzlo a sílu jako Apple, Red Bull nebo třeba Louis Vuitton. Značka se ovšem nebuduje jako celek, jak říká brand builder Karel Novotný, je o dobrém produktovém marketingu, uvážených krocích a hlavně správně nastavených postupech ve firmě. Karla můžete potkat na dnes začínajícím WebExpu, kde má na starost sekci branding.