Sluchátkový konektor, USBčko… „zabije“ Apple i volant?

Apple patří mezi výrobce, kteří se nebojí uchýlit k někdy dost radikálním krokům. Občas jde o významné technologické inovace, jindy jde o slepé vývojové cesty. V posledních týdnech a měsících zintenzivňují spekulace o chystaném automobilu od Applu a i v tomto případě se od Applu očekávají inovace a koncepty, které budou mít dopad na celý trh. První Apple Car bude údajně navržen tak, že bude zcela autonomní, tedy obejde se bez řidiče, jak uvádí ve své zprávě CNBC, která se odvolává na nejmenovaný zdroj obeznámený s plány výrobce. „Půjde o autonomní elektromobily, které budou navrženy pro provoz bez řidiče.“

CNBC spekuluje, že první Apple Cars by mohly být určeny pro rozvoz potravin a zaujmout by mohly i firmy, které se zabývají robotaxíky. Samořiditelné robotaxíky jsou dnes už dostupné v Číně. Společnost Waymo také testovala robotaxíky v USA. Mimichodem tato oblast je zajímavá pro řadu výrobců vozidel, kteří pracují na autonomních vozidlech s cílem proniknout do této oblasti.

Zmínka o tom, že Apple chce vyrábět automobil, který se obejde bez řidiče, je součástí obsáhlejší zprávy, která naznačuje, že je Apple blízko uzavření dohody o ‌Apple Car‌ se značkou Kia, která patří do stejné skupiny jako Hyundai. CNBC uvádí, že automobil ‌Apple Car‌ bude podle podmínek dohody vyráběn v montážním závodě Kia ve West Pointu v Georgii. K dohodě však zatím nedošlo a Apple se ještě může rozhodnout, že bude spolupracovat s jinou automobilkou nebo si vybere sekundárního partnera, se kterým bude spolupracovat po boku Hyundaie.

Podle zdrojů CNBC se Apple rozhodl usilovat o partnerství s Hyundai-Kia, protože dohoda dává Applu přístup k zavedené automobilce s možností vyrábět vozidla v Severní Americe. Hyundai-Kia je také ochotna dát Applu kontrolu nad softwarem i hardwarem ‌Apple Car‌, přičemž Apple plánuje plně vybavený vůz značky Apple, a nikoli model Kia, který zahrnuje software od Applu. Manažeři Hyundai-Kia věří, že spolupráce s Applem jim umožní urychlit jejich vlastní plány s autonomními a elektrickými vozidly. Takže win-win!

Zdroj: macrumors.com

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

IAC 2013: Kam se posunula reklama na (českém) internetu

Internet je stále mobilnější, reklamy cílenější a zákazníci informovanější. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na Facebook: ten je stále důležitější. Zapojení sítí do vnímání značky je už taková samozřejmost, že nestačí jen být online nebo rychle reagovat, ale musíte se propojit i s offline světem, konstatovali řečníci Internet Advertising Conference.
Přečtěte si více

BitCoinová mánie pokračuje, přes noc cena vyrostla o polovinu

Jestli se ještě včera nevěřícně jásalo po symbolickém překonání hodnoty 100 dolarů za jeden BitCoin, dnešní ranní pohled na rekordních 147 dolarů byl úplně z jiného světa. Později se sice cena propadla, teď už ale zase vesele stoupá vzhůru k novým rekordům. Realtime graf vývoje hodnoty BitCoinů je zkrátka naší dnešní nejoblíbenější atrakcí, od které nedokážeme odlepit oči.