Premiérovou Školu pohovorů vyhrála studentka ČZU Lenka Dosedělová

Výherkyní finále pilotního kola Školy pohovorů se stala pětadvacetiletá Lenka Dosedělová. Je studentkou posledního ročníku magisterského studia Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity, na jaře bude obhajovat diplomovou práci.

„Byla to super zkušenost, kterou určitě ještě zúročím,“ řekla bezprostředně po výhře. „Ještě nedávno jsem neměla žádnou zpětnou vazbu ke svému životopisu, ke své sebeprezentaci ani k mým dalším schopnostem,“ shrnula důvody, proč ostatně organizátoři soutěž zorganizovali – zpopularizovat mezi uchazeči o práci znalosti, jak se prezentovat potenciálním zaměstnavatelům.

Zaujala připraveností a zodpovědností

S pomyslným startovním číslem čtyři byla Lenka mezi šestnácti přihlášenými soutěžícími od začátku jasnou favoritkou. Od porotců získala v předkole známku 1,2 a po splnění všech finálových úkolů vyšla s hodnocením 1,7. Kromě cenné zpětné vazby poskytnuté profesionálními personalisty a odborníky na komunikaci si tak zaslouženě odnesla prémii ve výši 20 tisíc korun.

Porotu zaujala svojí připraveností, houževnatostí a zodpovědností. Už od svých středoškolských studií je Lenka Dosedělová zvyklá pracovat: čtyři roky pracovala v McDonald’s.

„Byla to velká zkušenost, naučit se být zodopovědná sama za sebe, naučit se hospodařit s penězi, chodit včas do práce, umět si naplánovat čas v návaznosti na školu. Člověk se tím otrká a není později v práci už tak vyplašený,“ vzpomíná na svoje první pracovní zkušenosti. Kromě práce ve fastfoodovém řetězci má zkušenosti s administrativní prací ve stavebních spořitelnách i jako au pair ve Španělsku.

Za dvacet let chce být top manažerkou

„Někdy za dvacet let“ se Lenka vidí ve vedoucí pozici. Tím prohlášením porotce zaujala – jde o přehnanou skromnost, nedostatek sebedůvěry, nebo hranou malou ambici? V osobním rozhovoru se všechno vysvětlilo.

„Pracuji a pracovala jsem ve firmě, kde opravdoví top manažeři byli ve věku 40 let a výše, takže si myslím, že hranice dvaceti let je adekvátní. Pokud budeme mluvit o vyšší pozici jako takové, tak to by určitě mělo přijít dříve,“ plánuje.

Porotci soutěže byli Štěpánka Zdvořáková, personální ředitelka firmy Zeppelin, Petra Bojko, HR specialistka Hypoteční banky, Michal Fikrle, šéf portálu StudentPoint.cz, Michal Halmeš, online marketér z Komerční banky, a František Boudný, obchodní ředitel personální společnosti Předvýběr.CZ, která byla pořadatelem soutěže.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Inspirace týdne: Qualcomm a jejich Best Bus Stop Ever

Přístup "jak udělat obyčejnou věc věcí neobyčejnou" je zajímavým trendem virálních videí posledních let. Telekomunikační společnost Qualcomm s agenturou Denizen Company se zaměřily na autobusové zastávky v Los Angeles. Vedle Volkswagenu, TNT nebo Coca-Coly je tohle další skvělý příklad toho, co v tomhle ohledu funguje.