Skok ze vzducholodě, kola na střechách, slaňování. Google ohromil ukázkou Glasses

Dost možná nejoriginálnější představení nového technologického produktu v historii předvedl Google na aktuální konferenci I/O. Google Glasses, augmentované brýle nahrávající audio i video, představil bombastickou akcí v přímém přenosu.

Událost, při níž v Moscone Center v San Franciscu několik tisíc diváků přihlíželo, jak v přímém přenosu seskočili čtyři trénovaní parašutisté ze vzducholodě více než kilometr nad městem, uváděl spoluzakladatel Googlu Sergey Brin. Pomocí Hangouts on Air, jejichž název v této souvislosti dostal zcela nový rozměr, mohli přihlížející zažít kousek z toho, jaké to je řítit se volným pádem. A tím cesta tajemného balíčku z nebe až do Brinových rukou jenom začala…

Obraz byl v tomto demu čistší, než u dřívějších verzí Google brýlí, což svědčí o tom, že Google na zařízení neustále pracuje a zdokonaluje ho. Ještě lepší zpráva, bohužel jen pro developery z USA, kteří se konference účastní, je možnost předobjednání první betaverze Google Glasses. Ty mají být vyrobeny a připraveny k odběru někdy během prvních měsíců příštího roku. Vývojáři, kteří si je na Google I/O objednají, zaplatí 1500 dolarů.

Kromě kamery a mikrofonu má současná verze brýlí i touchpad, gyroskop, měřič zrychlení a několik dalších senzorů. Brýle jsou nad očima umístěny tak, aby uživateli nebránily ve výhledu, ale aby zároveň snadno mohl zaostřit na jejich displej.

Via TC

Total
0
Shares
Další články