Česká firma SilentLab specializující se na ticho v práci poptává na Fundliftu 1,5 milionu korun

Moderní pracoviště a kanceláře se dnes často budují jako tzv. open space, tedy otevřené prostory, kde spolu sedí a pracují desítky lidí. Má to mnoho výhod i nevýhod, ale často se řeší problém, když potřebujete mít na práci klid, respektive úplné ticho. Řešení nabízí česká firma SilentLab, která nyní přichází na crowdfundingovou platformu Fundlift.

SilentLab by šlo označit za „obchodníka s tichem“. Česká firma nabízí kombinaci svého know-how v oboru akustiky a vlastní výroby, díky čemuž dokáže dodat unikátní designový akustický nábytek. V nabídce SilentLabu tak například najdete stále populárnější „telefonní budky“, které se právě v open space kancelářích začínají často objevovat. Stačí se do ní zavřít a telefonát si vyřídíte v naprosté tichosti.

Nyní se SilentLab vydává na platformu Fundlift, kde od investorů poptává 1,5 milionu korun. Výměnou nabízí tříleté dluhopisy s úrokem 6,75 %. Peníze chce investovat do marketingových a obchodních aktivit, které umožní rychlejší expanzi na zahraniční trhy. Představit se chce SilentLab na říjnovém veletrhu v Německu.

„Účast a prezentace na západoevropském veletrhu má pro nás dva zásadní rozměry. Jeden z nich je samozřejmě obchodní, kde bychom chtěli najít zajímavé partnery. Druhý rozměr je spíše osobní, kdy chceme ukázat nejen SilentLab, ale zároveň i Českou republiku jako zemi, ve které se rodí skvělé nápady a myšlenky s obrovskou přidanou hodnotou a není jen montovnou Evropy,“ říká Jaroslav Vendl, jeden ze spolumajitelů společnosti.

Od příček k tichu

Druhým spolumajitelem je Petr Konečný, který právě s Jaroslavem Vendlem před třemi lety založil jednoho z největších výrobců kancelářských příček VERTI. Při dodávání příček zjistili, že v kancelářích je velký hluk a spousta rušivých vlivů, které mohou vést k nespokojenosti a neproduktivitě zaměstnanců. A tak se oba muži spojili s odborníkem na akustiku Janem Kaňkou, který má v SilentLabu dvacetiprocentní podíl, a vydali se na misi zpříjemňovat pracovní prostředí v kancelářích.

Akustická řešení jsou ve světě obrovským trendem. Telefonní budky a další odhlučněné miniprostory, které se umístí kamkoliv do velkých otevřených prostor, pořizuje stále více firem. Přestože ve světě je již společností, které se na tento segment zaměřují, více (např. FrameryROOM, TalkBox), v České republice a na Slovensku patří SilentLab k průkopníkům.

Při designu vlastních akustických výrobků SilentLab využívá znalosti ze svého poradenství v oblasti interiérové akustiky a snižování hluku a klientům tak nabízí komplexní službu. Mezi produkty SilentLabu patří akustické stěnové i stropní obklady, taburety a paravány, které snižují hluk v kanceláři a zvyšují srozumitelnost. Nejvíce ale v současnosti táhnou tzv. mikrokanceláře. V nabídce SilentLabu najdete Micro Office pro jednoho i pro dva.

Total
0
Shares
Další články