Shoptet nově nabízí e-shopům využití Messengeru pro komunikaci se zákazníky

Nakupování na internetu je stále populárnější a zákazníci si vybírají, kde nakoupí, také podle toho, jak velký komfort jim obchodník nabídne. Zahrnuje to například využití sociálních sítí a informování zákazníka o stavu objednávky přes Facebook Messenger. Právě tuto možnost nově nabízí Shoptet, který se na tvorbu e-shopových řešení specializuje.

Shoptet využití Messengeru jako dalšího komunikačního kanálu přidává do svých předpřipravených e-shopových řešení. Implementace tedy bude pro jeho klienty maximálně jednoduchá. Výhody při využití Messengeru jsou pak jasné: ušetří provozovatel e-shopu, který nemusí zasílat SMS, a také pro zákazníka je celý proces jednodušší. Má totiž mimo jiné na prodejce přímé spojení.

Stav objednávky v Messengeru

Na českém Facebooku je dnes 4,8 milionu uživatelů, z nichž většina Messenger využívá. Přirozená je komunikace přes Messenger zejména pro zákazníky od 15 do 30 let, kteří dnes již díky chatbotům a dalším technologiím v rámci této paltformy řeší více než jen tradiční komunikaci. Proto je i tah Shoptetu pochopitelný a pro české e-shopy přínosný.

„Ukazuje se, že e-shop, který si zřídí facebookový profil, svůj obrat v některých případech až zdvojnásobí. To je dáno nejen lepší možností e-shopů pro upselling a plánování remarketingových kampaní na sociálních sítích, ale i těsnějším vztahem se zákazníkem. Zákazníci totiž využívají Facebook též jako help desk. Pokud e-shop dokáže dobře a rychle reagovat, získají k němu větší důvěru,“ dodává ke vztahu sociálních sítí a e-shopů Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Obchodníci, kteří řešení od Shoptetu používají, budou moci své zákazníky pochopitelně nechat vybrat, zda chtějí zasílat informace o stavu zásilky dále přes SMS, nebo chtějí využít Messenger.

Vlastní katalog i televizní kanál

Messenger ovšem není jediná novinka, kterou Shoptet na závěr roku přichystal. Pro své e-shopaře má na adrese Doporucuje.shoptet.cz také nový portál doporučených dodavatelů, kde lze najít na dvě stovky tipů na spolehlivé profesionály, služby a nástroje z oblasti e-commerce.

Pokud jako e-shop sháníte například grafiky, advokáty, analytiky nebo třeba marketingové konzultanty, Shoptet se rozhodl, že své prověřené dodavatele nabídne také svým klientům. Ti se tak již nemusí bát, že by sáhli po špatném kontaktu.

Vedle toho navíc Shoptet spustil vlastní kanál na YouTube. Shoptet.TV bude každý týden zábavnou formou představovat nové způsoby, jak udělat e-shop atraktivnější a hlavně výnosnější. Hlavní tváří kanálu je Filip Novák, jehož můžete znát z populárního marketingové pořadu ZeptejSeFilipa.

Shoptet zároveň inovuje prostředí českého elektronického obchodu portálem Ceska-ecommerce.cz, který v reálném čase monitoruje různé ekonomické ukazatele. Informuje například o počtu online obchodníků, o celkových obratech, nejprodávanějším zboží či o vývoji preferovaných způsobů platby. Tím je unikátní nejen v českém, ale i v mezinárodním měřítku.

„Díky naší pozici na trhu máme mimořádně ucelený přehled o české e-commerce. A chceme se o naše data podělit s veřejností také proto, že nám údaje vydávané některými subjekty nepřijdou vždy zcela relevantní,“ shrnuje důvod spuštění projektu Miroslav Uďan. Shoptet na Ceska-ecommerce.cz spolupracuje s cenovým srovnávačem Zboží.cz.

Total
0
Shares
Další články