ShopRoku 2018: Zlatý hattrick pro Notino v ceně kvality, cenu popularity obhájil Onlineshop.cz

Už podesáté vyhlásil nákupní rádce Heureka.cz nejpopulárnější a nejkvalitnější e-shopy na českém trhu – ocenil vítěze soutěže ShopRoku 2018. Potřetí za sebou si odnesl cenu absolutního vítěze v Ceně kvality ostřílený matador na trhu, prodejce parfémů Notino.cz. Prvenství v Ceně popularity, kde rozhodovaly o vítězi hlasy internetových uživatelů, obhájil ONLINESHOP.CZ. Jednu z Cen popularity v kategorii Obchodní domy bral letos i nováček mezi e-shopy – Lidl-shop.cz. Celkově poslali internetoví uživatelé v Ceně popularity přes 190 000 hlasů, což je téměř o třetinu více než vloni. Cenu Heureky o nejoriginálnější e-shop vyhrálo letos Babičkářství.cz.

Absolutní Cenu kvality bere potřetí Notino.cz

Už potřetí v řadě se stal absolutním vítězem v Ceně kvality e-shop s parfémy Notino.cz. „Cena kvality se vyhodnocuje na základě dotazníků spokojenosti – skuteční zákazníci hodnotí e-shop v průběhu celého roku, a do Ceny kvality se promítne právě celkové hodnocení e-shopu,“ vysvětluje Jan Kriegel,  ředitel zákaznické podpory pro e-shopy nákupního rádce Heureka.cz a pokračuje: „České e-shopy si drží úroveň kvality velmi vysoko – a zákazníci to umí ocenit. V loňském roce vyplnili přes 4,2 milióny dotazníků spokojenosti.“ Nejdůležitější věci, které při svých hodnocení zmiňují, jsou rychlost doručení zboží, vhodná komunikace e-shopu a příznivá cena.

Mezi oceněnými v Ceně kvality je mnoho stálic, které si vítězství obhájily, například e-shop Autodíly-cardo.cz nebo Eva.cz. Mezi novými vítězi se v kategorii elektro objevil e-shop Tipa.eu, dále třeba Gigaprint.cz nebo Spokojenypes.cz.

Přes 190 000 hlasů v Ceně popularity, o třetinu víc než vloni

Rekordní účast letos zaznamenala Cena popularity. Nejpopulárnějším se už podruhé stal e-shop Onlineshop.cz. „O vítězi této kategorie rozhodují hlasy internetových uživatelů, zde rozhodují sympatie k e-shopu a loajálnost zákazníků,“ přibližuje Jan Kriegel z Heureky. Mezi e-shopy, pro které hlasovali zákazníci letos nejvíce, patří třeba Růžovýslon.cz, Feedo.cz nebo Astratex.cz. Naopak novými vítězi této ceny jsou například e-shopy Fitness4u.cz, Sigma-eshop.cz nebo Mojegalanterka. V kategorii Obchodní domy získal Cenu popularity také nováček mezi internetovými obchody, e-shop obchodního řetězce Lidl.

Cena Heureky putuje do Babičkářství.cz

„Do Ceny Heureky bylo letos nominováno přes 800 zajímavých e-shopů, které nabízí netradčiní, originální produkty nebo za sebou mají zajímavý příběh či sociální přesah. Porota, složená z odborníků české e-commerce, se nakonec shodla na vítězi, e-shopu Babičkářství.cz,“ říká Jan Kriegel z Heureky. Tento e-shop je zaměřen na dárky pro rodinu a blízké, které pomohou propojit generace v rodinách a které udělají opravdovou radost. Mezi dalšími finalisty této Ceny skončil e-shop Elpida.cz a Ovečekárna.cz. 

Cena Heureky – ShopRoku 2018

www.babickarstvi.cz

shop.elpida.cz

www.oveckarna.cz

ShopRoku 2018 Cena kvality
Absolutní vítěz Notino
Elektro tipa.eu
Výpočetní a telekomunikační technika GIGAPRINT.CZ
Móda a doplňky Altisport
Krása a zdraví Notino
Dětské zboží MN-modelár
Auto-moto Autodily-Cardo.cz
Sport a fitness kupkolo.cz
Dům a zahrada Semínka-Chilli.cz
Bydlení a design www.textil-jimi.cz
Hobby SpokojenyPes.cz
Zábava a volný čas Knihy Dobrovský
Erotické zboží e-kondomy.cz
Obchodní domy EVA.cz

 

ShopRoku 2018 Cena popularity
Absolutní vítěz ONLINESHOP.cz
Elektro ONLINESHOP.cz
Výpočetní a telekomunikační technika CZC.cz
Móda a doplňky Astratex.cz
Krása a zdraví Notino
Dětské zboží feedo.cz
Auto-moto Pneumatiky.cz
Sport a fitness FITNESS4U.cz
Dům a zahrada SIGMAshop.cz
Bydlení a design Online koupelny
Hobby MojeGalanterka.cz
Zábava a volný čas MegaKnihy.cz
Erotické zboží RuzovySlon.cz
Obchodní domy Lidl-shop.cz

Total
0
Shares
Další články