Seznam rozjel Zprávy, nabídne videa, pořady i relace

Internetový prohlížeč Seznam.cz v úterý rozšířil svou nabídku o zpravodajství. Na jeho domovské stránce se nově objevuje zpravodajský servis pod názvem Seznam Zprávy. Mají kombinovat přístup tištěných deníků, televize a on-line médií.

Redakci zpráv od léta buduje Jakub Unger a jejich ambicí je přinášet kvalitní, jinde neviděný a seriózní zpravodajský obsah a publicistiku od známých českých novinářů. Seznam slibuje pravidelně přidávat informace, které nikde jinde nejsou, a čtenářům denně nabízet investigativní zprávy, původní videa, originální autorské pořady a zprávy z domova i ze zahraničí.

Chtějí být dostupné pro každého a v každé situaci. Seznam tak slibuje zprávy, jejichž používání je moderní, snadné a přístupné jak v mobilním telefonu, tak v počítači. Měly by se navíc přizpůsobit pohybu lidí na internetu, tudíž ráno poskytne exkluzivní zprávy, během odpoledne aktuality a večer zpravodajský souhrn.

Video, text, reportáže a živé vstupy

To všechno Seznam slibuje. Podoba stránek by měla být následující – hned pod titulkem zprávy bude video, které ale doprovodí klasický článek. Ten popis události rozšíří a přinese doplňující fakta a souvislosti. Každý den se čténáři mají dočkat i živých zpravodajsků vstupů z redakce.

Seznam zprávy

Seznam Zprávy by měly stát na 3 základech

Prvním základem je proud zpráv doplněný o rychlé video, autorské kauzy, reportáže atd., které budou přibývat po celý den. Redakce Seznamu na nich hodlá spolupracovat s renomovanými novináři a redakcemi, včetně například Forbesu či Reportéra.

Druhým základem jsou zpravodajské relace vysílané během dne a večerní komentované zprávy vysílané z pražského studia po 20. hodině. Třetím budou autorské pořady – každé pondělí budou moci návštevníci portálu například sledovat pořad Jindřicha Šídla, který by se měl dívat na českou politiku trochu jinak.

„Dlouhodobě na naší domovské stránce koncentrujeme to nejlepší z českého internetu. Už máme natolik kvalitní obsah, že je škoda si ho nechávat v šuplíku. To, co dnes vidíte, je pouze začátek. Sázíme na video, rychlé aktuality, silné osobnosti a internetový přístup,” popisuje důvod vytvoření a hlavní vizi nového zpravodajství Pavel Zima, generální a obsahový ředitel Seznam.cz.

Seznam zprávy

Total
0
Shares
Další články