Seznam kupuje podíl ve spolujízdě pro věci Zavezu.cz

Český internetový gigant Seznam.cz koupil 17% podíl ve společnosti Zavezu, která provozuje doručovací komunitní aplikaci. To, že Seznam dopravě na principu sdílené ekonomiky věří, dokumentuje i fakt, že platformu hodlá rozvíjet, integrovat ji do svých vybraných služeb a podpoří ji také koupí displayové reklamy na svých serverech.

„Zavezu je platforma, která nabízí alternativní způsob dopravy zásilek k těm, které všichni známe, ať už jde o poštu či kurýra. V synergii s ní vidíme velký potenciál. Jako první startujeme s obligátní službou, která také funguje na peer-to-peer základech – je jí Sbazar,“ uvádí ředitel rozvoje podnikání společnosti Seznam.cz Tomáš Kapalín, s tím, že integrace dalších služeb, u kterých to bude dávat smysl, bude následovat.

Služba Sbazar.cz bude v prvním kroku informovat nakupující i prodávající o možnosti využití tohoto alternativního způsobu přepravy v notifikačních e-mailech s potvrzením či doručením odpovědi na inzerát. Nedostanou je jen ti, kde by nabídka převozu nedávala smysl – například při nabídce služeb, nemovitostí či zvířat.

Obě firmy zdůrazňují, že se nejedná o exkluzivní spolupráci. „Nebráníme se, aby podobná produktová integrace jako u Sbazaru probíhala i na službách jiných provozovatelů. Příležitost vidíme i v jejím rozšíření nejen pro jednotlivce, ale i pro firmy. Rovnou se zde nabízí další potenciální synergie pro inzerenty v segmentu Doprava v katalogu Firmy.cz,“ dodává Kapalín.

Zavezu.cz funguje jako určitá spolujízda pro věci. Uživatel si nejdřív stáhne aplikaci do chytrého telefonu nebo se zaregistruje na webu. Pak zadá, jaký typ předmětu je třeba přepravit, odkud a kam, kdy a za jakou cenu. Následně si vybere z nabídek ověřených převozníků. Samotnou přepravu zásilky pak může po celou dobu sledovat a platí až po jejím úspěšném vyřízení.

Zavezu.cz nabízí výhody také převozníkům – ti si na svých cestách mohou přivydělat závozem věcí zcela podle svých možností.

Zavezu

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Víme první: Pražská Wayra končí. Další startupy už nevychová

Wayra v tuzemsku zavře své kanceláře. Podle našich zdrojů přímo z jejího zákulisí akcelerátor končí. Cyklus startupů, které si v současnosti užívají jeho přízně, nechá doběhnout. Další už ale na řadu nepřijdou. Po 420 tisících eurech investovaných samotnou Wayrou a a třičtvrtě milionu, které do firem vložily další společnosti, už se další technologicky našlápnutý talent z jejích kanceláří nevyloupne.