Seznam.cz míří do televizí. Zatím se Streamem, ale plány jsou větší

Seznam dnes spustil internetové vysílání své Seznam.cz TV. Na televizní obrazovky se dostane přes hybridní vysílání. Zatím jsou ke sledování připravené pořady ze Stream.cz, postupně k nim ale bude přibývat i další obsah.

Pokud máte chytrou televizi s podporou HbbTV připojenou k internetu a anténu pro příjem digitálního pozemního vysílání, budete mít ode dneška mezi televizními kanály. Je k dispozici na vysílací síti č. 4 – Multiplexu 4, který v současnosti pokrývá asi 95 % obyvatelstva.

Stream na televizním ovladači

Seznam je první, kdo s takovým řešením v Česku přišel. Jde hlavně o mentální změnu, Stream samozřejmě už dnes na televizní obrazovce různými způsoby spustíte. Jen ne přímo ovladačem.

Hledali jsme způsob, jak zjednodušit přístup k internetovému obsahu přímo přes televizní obrazovky. Chtěli jsme vymyslet, jak se na internet přepnout stejným tlačítkem, jímž se na televizním ovladači přepínají programy. A přesně tohle Seznam.cz TV umí. Je to naprosto logické a současné technologie to umožňují,“ říká Pavel Zima, ředitel Seznamu. 

Zatímco současnou televizní aplikaci Stream.cz využilo měsíčně alespoň jednou 60 000 zařízení, Seznam.cz TV má prý přinést více než 1,7 milionu zhlédnutí.

Microsite_jak naladit

Tonda Blaník, pohádky a časem zpravodajství

V HbbTV aplikaci mohou lidé sledovat pořadu z produkce Stream.cz nebo si zvolit konkrétní pořad této televize a ten sledovat od zvoleného dílu dále. Součástí je i dětský kanál Pohádky. 

“Jsem přesvědčený, že seriály jako Kancelář Blaník, Autobazar Monte Karlo nebo třeba Jídlo s.r.o. na televizní obrazovky prostě patří. A možnost pustit dětem kvalitní pohádky zase ocení nejeden rodič,“ říká Zima.

Stream v současnosti představuje dvě třetiny videooprodukce Seznamu. Vedle ní se v budoucnu počítá s dalším videoobsahem. Seznam nyní hledá, jaké další pořady a jakým způsobem je do své televize zapojí. Můžeme očekávat i zapojení videozpravodajství, na které právě seznam buduje redakci.

V budoucnu take bude na základě měření skládat nabídku pořadů konkrétním divákům na míru prostřednictvím doporučování obsahu, jak již dnes činí například na homepage.

Aplikaci vytvořil se společností Mautilus, do které na konci roku 2014 majetkově vstoupil.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebookové záložky se pomalu zotavují z dopadů Timeline

Přestože záložky na Facebooku podle dostupných průzkumů příchod Timeline tvrdě zasáhl, nejnovější vývoj ukazuje, že to zdaleka nemusí být jejich konec. Vývojáři, kteří se dokázali přizpůsobit situaci, a správci stránek, kteří se s novou podobou záložek naučili zacházet, nyní opět zaznamenávají růst návštěvnosti.