Seznam.cz míří do televizí. Zatím se Streamem, ale plány jsou větší

Seznam dnes spustil internetové vysílání své Seznam.cz TV. Na televizní obrazovky se dostane přes hybridní vysílání. Zatím jsou ke sledování připravené pořady ze Stream.cz, postupně k nim ale bude přibývat i další obsah.

Pokud máte chytrou televizi s podporou HbbTV připojenou k internetu a anténu pro příjem digitálního pozemního vysílání, budete mít ode dneška mezi televizními kanály. Je k dispozici na vysílací síti č. 4 – Multiplexu 4, který v současnosti pokrývá asi 95 % obyvatelstva.

Stream na televizním ovladači

Seznam je první, kdo s takovým řešením v Česku přišel. Jde hlavně o mentální změnu, Stream samozřejmě už dnes na televizní obrazovce různými způsoby spustíte. Jen ne přímo ovladačem.

Hledali jsme způsob, jak zjednodušit přístup k internetovému obsahu přímo přes televizní obrazovky. Chtěli jsme vymyslet, jak se na internet přepnout stejným tlačítkem, jímž se na televizním ovladači přepínají programy. A přesně tohle Seznam.cz TV umí. Je to naprosto logické a současné technologie to umožňují,“ říká Pavel Zima, ředitel Seznamu. 

Zatímco současnou televizní aplikaci Stream.cz využilo měsíčně alespoň jednou 60 000 zařízení, Seznam.cz TV má prý přinést více než 1,7 milionu zhlédnutí.

Microsite_jak naladit

Tonda Blaník, pohádky a časem zpravodajství

V HbbTV aplikaci mohou lidé sledovat pořadu z produkce Stream.cz nebo si zvolit konkrétní pořad této televize a ten sledovat od zvoleného dílu dále. Součástí je i dětský kanál Pohádky. 

“Jsem přesvědčený, že seriály jako Kancelář Blaník, Autobazar Monte Karlo nebo třeba Jídlo s.r.o. na televizní obrazovky prostě patří. A možnost pustit dětem kvalitní pohádky zase ocení nejeden rodič,“ říká Zima.

Stream v současnosti představuje dvě třetiny videooprodukce Seznamu. Vedle ní se v budoucnu počítá s dalším videoobsahem. Seznam nyní hledá, jaké další pořady a jakým způsobem je do své televize zapojí. Můžeme očekávat i zapojení videozpravodajství, na které právě seznam buduje redakci.

V budoucnu take bude na základě měření skládat nabídku pořadů konkrétním divákům na míru prostřednictvím doporučování obsahu, jak již dnes činí například na homepage.

Aplikaci vytvořil se společností Mautilus, do které na konci roku 2014 majetkově vstoupil.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Milenka Felixe Slováčka, nová telka a další celebrity: Co tentokrát lidi na internetu zajímalo?

Co se v mládí naučíš, v internetové dospělosti jako když najdeš. A Dádu Patrasovou z hlavy tuzemský dospělák prostě lehce nevytluče. I díky ní místní celebrity vyšouply z dotazů hledání na Seznamu televizi. Ale jenom proto, že šlo o takové kanóny, jako je Dáda a Karel Gott. Výš už snad ani mířit nejde. Hlavně ve chvíli, kdy je v tom zapletená nějaká ta nevěra. Co ještě lidi zajímalo?