Seznam, Apple Pay i Zeman: Nejoblíbenější články na Těchinternetech v roce 2018

Nejoblíbenější články Těch internetů v roce 2018

Naši milí čtenáři. Ke konci roku jsme začali bilancovat i my v TyInternety a připravili jsme pro vás přehled 10 nejčtenějších a nejpopulárnějších článků. Obecně se dá říct, že vás v roce 2018 nejvíce bavily články o fintechu, transportation a city startupech, sociálních sítích, Googlu a Zemanovi. Přesněji vtipech o Zemanovi. K článkům jsme ještě doplnili nejpopulárnější příspěvky ze sociálních sítí. Je opravdu zajímavé pozorovat, jak ten rok rychle utekl a co všechno se během něj změnilo.

Nejvíce vás hned ze začátku roku nalákal článek o spuštění nové Televize Seznam, která zahájila své vysílání. Cílem Seznamu bylo, se dostat do každého obýváku. Necháme na vašem posouzení, jestli se jim to s odstupem roku podařilo.

Televize Seznam zahájila vysílání. Seznam se s ní chce dostat do každého obýváku

V srpnu jsme oslovili 11 v česku působících bank, aby se nám vyjádřily k budoucnosti mobilních plateb. V té době, některé z nich už službu Google Pay nabízely a další o tom uvažovaly. Apple Pay v té době žádná banka nenabízela. To se má však od února 2019 díky MONETA Money Bank změnit.

Jak to vypadá s Google Pay a Apple Pay v Česku? Zeptali jsme se 10+1 největších bank

https://www.facebook.com/letemsvetemapplem/posts/10155741619666610

Srpen se u čtenářů nesl hodně v duchu online plateb. I Česká spořitelna se svým anglickým Jurou – tedy Georgem přihřála polívčičku. Umožnila svým zákazníkům  Android online platbu přes aplikaci Saifu.

Česká spořitelna spustila bezkontaktní platby mobilem, jedná o Google Pay a Apple Pay

V dubnu jsme vás informovali o skvělé novince, která umožňuje uživatelům digitální banky Revolut nabíjet svůj účet českými korunami. Českým cestovatelům, kteří tuto službu využívají už nebrání nic v cestě u plateb za minimální mezibankovní kurzy.

Revolut jde konečně nabít přímo českými korunami. Češi ho tak již mohou využít naplno

Sociální síť Instagram rok od roku roste a během roku 2018 opět ohromě vyrostla co do počtu nových uživatelů. Na Instagramu najdete každý měsíc několik aktualizací a nových funkcionalit, které se týkají nejen uživatelů, ale hlavně inzerentů. Instáč prostě táhne a články o něm také.

Instagram trendy pro rok 2018 aneb co očekávat a na co se těšit

Od konce září 2018 mají Pražané jasno. Segway je OUT a koloběžka Lime je IN. Právě od září vstoupil startup Lime na český trh se svými elektrickými koloběžkami. Zaplavil tak ulice bílo-zelenými stroji, které skvěle doplňují nabídku individuálního cestování. Tato služba báječně doplňuje již zaběhnutá růžová Rekola.

Do Prahy jako prvního východoevropského města oficiálně vstupuje Lime, miliardový startup pronajímající e-koloběžky

https://www.facebook.com/CT24.cz/posts/10156976663674009

Volba nového českého prezidenta pronikla i do Těch internetů, které se politickým tématům vyhýbají. Pokud však jde o online zábavu, tu máme rádi a vy evidentně také.  

Sextremistka se vrhla na Zemana. Tady jsou top reakce!

https://www.facebook.com/iROZHLAS.cz/posts/10154864721776642

Podle ohlasů na náš únorový článek lze usuzovat, že Češi mají rádi prase jak čtyřnohé, tak dvoukolé. A ještě k tomu elektrické. I přes svoji přemrštěnou cenu by si tuto Čezetu mnoho čechů rádo osedlalo.

Alza začíná prodávat legendární prase, elektrický skútr Čezeta 506

https://www.facebook.com/228361180513562/posts/2132370290112632

Náš současný šéfredaktor Peter Brejčák je stydlín. Proto se v březnu 2018, po kauze s Cambridge Analytica rozhodl na vlastní kůži zjistit, co na něj Google a Facebook mají. Tento článek vás hodně zajímal, protože jste asi doufali, co zajímavého na sebe Peter práskne.

Z Facebooku a Googlu jsem si stáhl všechna data, co o mně mají. Překvapení se nekonalo

Rozhovory máte rádi. Na Těch internetech jste si oblíbili i tento dlouhý rozhovor se Štěpánem Koubou z České spořitelny, který prozradil, že právě na otevírají API pro spolupráci s třetími stranami.

Česká spořitelna je v digitalizaci a otevřenosti v unikátní pozici. Musíme toho využít, říká Štěpán Kouba 

https://www.facebook.com/ceskasporitelna/posts/10155597887567956

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Proč říct ANO cloud hostingu

Cloudový hosting patří na mezinárodním poli mezi nastupující hostingové služby a jeho popularita stoupá nejen v profesionálním ICT sektoru. V současnosti tento hosting stále více proniká i k široké veřejnosti. Důvod popularity této služby je prostý - nejsou zde žádná omezení, co se týká výkonu nebo prostoru.