Šance týdne: 2FRESH hledá kreativce. Kreativně

Konečně trocha spravedlnosti! Zaměstnanci se můžou přetrhnout, aby získali vysněnou práci a zapůsobili nějakým originálním nápadem – skoro až kampaní, a firmy zatím chrlí jenom furt ty stejné nudné inzeráty. Agentura 2FRESH si ale tentokrát dala práci a napsala vám, vlastně tobě, moc hezký dopis. Čti dál, kreativče…

Chceš s náma pracovat, kreativče? Ozvi se Kamilovi.

Od Kamila jsem dostal brief. “Ahoj Lukšo, mám na tebe prosbu. Potřebujeme napsat inzerát, že hledáme kreativce. Obvykle tomu dáváme strukturu… popisek, požadujeme, nabízíme a kontakt. Ale v tomto případě to bude asi jen o odstavci «úderného textu».”

Tak OK. Tady je úder. Přemýšlím, co je asi nejupřímnější médium pro tenhle účel… Dopis! Napíšu ti, Kreativče, dopis. Ale abych ti neříkal takhle divně, dám ti jméno. Co nějaké pěkné české… budu ti říkat třeba Honza. Je to přeci jenom trochu intimní čtení, jen mezi námi, takže omluv ty ojediněle nemístné výrazy. Představme si, že už za sebou máme nějaký ten pátek společného úsilí a já ti píšu jakési review naší ideální spolupráce. Takže, sněme…


Honzo,

víš ty, co na tobě obdivuju? Nebojíš se říkat blbosti, nebojíš se dělat chyby. Dokážeš si hrát. Nemáš strach asi z ničeho, co? Dneska už chápeš, že u nás je to jako za Zdí (v Game of Thrones), kde se jeden druhýmu neklaníme. Dole na jihu, kde svítí pořád sluníčko, je sice tak příjemný teplíčko, ale zároveň tam vládne stará struktura, kde pracuješ na věcech NE proto, aby byl výsledek co nejlepší, ale proto, aby byl tvůj pán nebo pán pána spokojený. Už ses nemohl dívat na to, čemu vlastně dáváš svojí duši. Odešel si. U nás na severu si přijmul těžkou roli. Stala se z tebe taková holka pro všechno, která ladí textíky na zdánlivě zanedbatelným banneru. Zároveň je na tobě odpovědnost za klíčové myšlenky projektů pro O2, HBO, LEGO a další za miliony peněz. Prostě je z tebe parťák, na kterýho se vždycky dá spolehnout a bez váhání obětuješ víkend. Klobouk dolů.

Ty seš prostě ostřílenej borec, kterej má svoje zbraně pod kontrolou. Honzo, ty nejseš žádnej falešnej šampón, co mu to střílí samo. Nejseš ten, co říká hezký boží slovíčka a má super přesvědčivej přednes. Ne! Ty máš tohle všechno dávno za sebou. Máš zažito. Víš, že v našem světě žádný cinkylinky buzzwordy nefungujou. U nás se jde až na kost. My nemáme pány. Nemusíme se nikomu podbízet. Máme ten luxus toho, že můžeme řešit jen to, co nás baví. My nemusíme sledovat konkurenci. Nás baví přemýšlet o podstatě.

Co jsme ti za to nabídli? Peněz asi nic moc v porovnání s tím, co si člověk tvých kvalit vydělá volným tempem jako nevolník na plantáži na jihu. U nás máš ale svobodu mluvit a dělat s kým chceš. Tvá práce má smysl. Sedíme pod jednou střechou s tolika talentama! Jeden z největších seš právě ty. Společně bojujeme za míň zasranej svět od blbých rituálů a nesmyslných předsudků. Bojujeme za náš svobodný způsob života.

Začínám se trochu moc rozepisovat. Co to takhle probrat osobně? Dej vědět, kdy se ti to bude hodit a dáme u nás kafe nebo večer pivo… Povíme si, co nás čeká dál.

Měj se krásně

L.


P. S. – Tady pár pozdravů od lidí z 2F.

SKAKALA, designer:
“Kdo (z kreativců) říká, že nejsme nejlepší, ať jde k nám.”

Terka, pmko
“Budeš pracovat 12 hodin denně a stejně to bude prdel.”

Luky, pmko
“Pojď zažít porádný maso!”

Dan, designer
“Jestli to máš rád, tak přiď.”

Otík, developer
“Nedokážu si představit, že vzkazuju někomu, koho neznám, něco :)”

V Praze
Dne 15. 4. 2013

Chceš s náma pracovat, kreativče? Ozvi se Kamilovi.

Total
0
Shares
Další články