Samsung se chystá nakráčet do segmentu AR brýlí ve velkém stylu

Samsung patři mezi technologické špičky a už léta si pohrává s myšlenkou představit světu vlastní brýle pro rozšířenou realitu. Jak by mohly vypadat první AR brýle jihokorejského výrobce a co všechno by mohly umět?

Samsung představil na veletrhu CES 2020 jakousi základní sadu brýlí pro promítání obrazu, ale zatím nikdy se nepochlubil skutečně ambiciózním výpočetním zařízením nabízejícím rozšířenou realitu – to se nyní mění.

WalkingCat, vcelku spolehlivý zdroj technologických leaků, zveřejnil dvě nová videa, která ukazují některé legrácky, které by zařízení „Samsung Glasses“ a „Samsung Glasses Lite“ mohla zvládat.

Jde například o promítání obří virtuální obrazovky, na které lze hrát hry, vytvoření si svého soukromého kina, využívání virtuálního monitoru, zapínání režimu „slunečních brýlí“ nebo možnost fungovat jako okamžitá obrazovka pro DJI dron, doplněná telemetrií. Zkrátka konečně zábavné AR brýle!

Jak už nás historie poučila na příkladech Microsoft HoloLens nebo Magic Leap – realita je pak hodně daleko od bombastických vizualizací, takže… Současné technologie, které se používají v případě AR brýlí, obvykle poskytují docela malé zorné pole. Pokud například stojíte přímo před virtuálním počítačovým monitorem, mohli byste vidět vždy jen jeho část – zbytek by byl mimo váš zorný úhel.

Neméně zajímavou novinkou, která je patrná z leaknutých videí, je to, že Samsung bude používat chytré hodinky k navigaci mezi rozhraními. Mohlo by jít o realističtější způsob interakce než se snažit „chytat“ věcí, které ve skutečnosti neexistují, nebo gestikulovat rukama ve vzduchu. Ovládání pomocí chytrých hodinek je paradigma, o kterém uvažují také ostatní společnosti pracující na AR headsetech. Apple má ve vývoji jak chytré hodinky, tak AR headset, a hardwarová divize Facebooku, která vyvíjí AR brýle, údajně nyní pracuje také na chytrých hodinkách.

Když už mluvíme o Samsungu a chytrých hodinkách, další informátoři tvrdí, že se Samsung zřejmě vrátí k Androidu pro své příští chytré hodinky, místo své vlastní platformy Tizen, kterou už léta používá.

Zdroj: Theverge.com

Total
1
Shares
Další články