S Google Handwrite můžete psát vyhledávací dotazy prstem

Google představil nový způsob vyhledávání pro uživatele mobilních telefonů. Jmenuje se Google Handwrite a můžete díky němu psát svůj dotaz rukou kamkoliv na displej, bez nutnosti využít klávesnici nebo se strefovat do malého vyhledávacího okna.

Handwrite lze použít bez instalace jakékoliv aplikace, stačí k tomu mít dotykový displej, prohlížeč a změnit si nastavení svého Googlu. V něm je třeba jednoduše zapnout položku Handwrite. Při každém hledání se potom po straně obrazovky objeví drobná ikonka, po jejímž použití je možné svůj dotaz napsat rukou na displej. A to kamkoliv, i mimo pole pro vyhledávání.

Dotaz se pak automaticky objeví v poli pro vyhledávání, kde samozřejmě vyvolá i obvyklou nabídku automatického dokončování. Není tedy třeba napsat dotaz celý a stejně jako u klasického vyhledávání bude v řadě případů stačit jen několik prvních písmen.

Vyhledávání přes Handwrite je sice inovativní, ve většině případů vám ale skoro určitě moc času neušetří, spíše naopak. Faktická využitelnost tak kromě pár prvních použití, kdy vás určitě bude bavit, pokulhává za stylovostí a funkce zřejmě zůstane na úrovni efektní hračky.

Via Google

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Inspirace dne: Ultimátní SEO reklama

SEO z našeho skromného pohledu nepatří do kategorie online reklamy. Optimalizaci výsledků vyhledávání bychom přirovnali asi spíš k optimalizaci konverzního funnelu (ale teď nám nejde o flame). Každopádně, i s výsledky vyhledávání se dá hrát tak, že vznikají zajímavé reklamní věci. Jako například u kreativní manipulace výsledků v Google Image Search pro Volkswagen.