Roztomilý virál Dumb Ways to Die nyní i jako hra

Pamatujete si ještě virální video Dumb Ways to Die, které před několika měsíci kralovalo internetu a nakonec se dostalo i do desítky nejpovedenějších loňských reklam podle TEDu? Jeho hrdinové jsou nyní zpět a ve hře pro iPhony a iPady je můžete zachránit od jejich nemilých nehod.

Dumb Ways to Die je nová hra pro iPhony, iPady a iPody s iOS od verze 4.3, a pokud sledujete virální videa, jistě už tušíte, o co se jedná. Předlohou pro hru se totiž stalo roztomilé video z minulého roku, které si i přes svůj neveselý námět rychle získalo srdce všech, kdo ho viděli, a tak se do dneška dostalo už na 46 milionů zhlédnutí na YouTube. Kromě toho si zasloužilo i své místo mezi deseti nejlepšími loňskými reklamami podle TEDu.

Video je virální reklamou od Metro Trains Melbourne, která zábavnou a chytlavou formou upozorňuje diváky na to, aby byli opatrní kolem vlaků a vlakových kolejí, protože jde o “nejblbější způsob, jak umřít”. Kromě vlaků ale umírají postavičky ve videu na všechno možné, od špatně zvoleného kostýmu v lovecké sezóně až po nevhodnou hru s vosím hnízdem.

K jejich nehodám ale dojít nemusí, s novou hrou pro iOS jim totiž můžete zabránit. Hra je zdarma v iTunes a ve své rodné Austrálii se již stihla vyšvihnout do čela žebříčků. Kromě toho ale zaznamenala v uplynulých týdnech umístění v žebříčcích v 79 dalších zemích a celkové hodnocení 4,5 hvězdičky.

Neváhejte proto, a pokud máte přístroj, na kterém hra funguje, pusťte se do odhánění vos, chránění citlivých partií proti piraním a krmení chřestýšů, abyste hrdiny oblíbeného virálu zachránili od jinak nevyhnutelné hloupé nehody. Na závěr se pak samozřejmě můžete přihlásit k tomu, že se budete kolem vlaků chovat chytřeji než oni. Stejně jako u videa, i hra má totiž za svůj hlavní cíl rozšířit osvětu kolem bezpečného provozu vlakové dopravy, především mezi mladými.

Stejně jako video pochází hra od agentury McCann Australia, tentokrát ve spolupráci s lokálním developerem Barrel of Donkeys.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Letošní běh StartupYardu má nové investory: O své peníze se podělí Tomáš Čupr a Josef Matějka

StartupYard pro letošek nalákal významné investory: zakladatele Slevomatu nebo DámeJídlo Tomáše Čupra a jeho investiční společnost Bizthusiasm a Josefa Matějku, který stojí za internetovým obchodem CZC.cz. Účastnili se už hodnocení a výběru týmů do letošního programu: z více než 200 přihlášených zůstalo jen sedm účastníků.