Rohlik.cz vyprodal dluhopisy za 777 milionů korun. Nově jsou obchodovatelné na burze

Na základě silné poptávky investorů se vyprodaly dluhopisy společnosti Rohlik.cz v celkové hodnotně 777 milionů korun. Od 30. dubna se mohou obchodovat na Burze cenných papírů. Majitel Rohlik.cz Tomáš Čupr chce umožnit nákup také menším investorům. „Vstup na burzu zaručuje kredibilitu a možnost likvidity pro investory,“ prohlásil Čupr, který díky prodeji dluhopisů vykoupil od společníků další podíl a posunul se tak ve vlastnictví společnosti Rohlik.cz na téměř 75 procent.

Zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr koncem ledna vydal dluhopisy za 777 milionů korun. Během prvního týdne se vyprodaly již za půl miliardy korun a zájem projevilo množství osobností mezi českými podnikateli.

Minimální investice v té době činila 3 miliony korun a čekalo se na schválení prospektu Českou národní bankou, která by umožňovala nákup i menším investorům od 10 tisíc korun přímo na burze. To je možné od 30. dubna. Pražská Burza cenných papírů informovala, že dluhopisy s označením ROHLIK FIN.6,60/23 se mohou nakupovat veřejně se stanoveným ročním výnosem ve výši 6,6 % a splatností do konce ledna 2023.

„Pomáhá nám s tím J&T Banka, která je pověřena i prodejem té emise,“ upřesnil Tomáš Čupr, který vlastní společnost Rohlik.cz Finance a.s., přes kterou probíhá výběr prostředků. „Splacení garantuji zástavou svého podílu v Rohlik.cz, aby se neopakovala podobná situace jako se Zootem, kdy drobní majitelé dluhopisů ostrouhali v zájmu blaha nových majitelů.“

Emisi je možné navýšit z původních 777 milionů korun až na 1 165 500 000 korun. To však Tomáš Čupr zatím neplánuje.

Rohlik.cz je online supermarket s doručením do 120 minut od vytvoření objednávky. Sortiment zboží tvoří okolo 14 000 položek od zhruba 350 dodavatelů. V ČR v současnosti pokrývá 8 krajských měst včetně jejich přilehlého okolí a v roce 2019 plánuje expanzi do Budapešti. V letošním roce chce Rohlik.cz dosáhnout zisk kolem 100 milionů korun při pěti miliardovém obratu.

„Díky vývoji vlastních technologií se zaměřením na kvalitu služeb a spokojenost zákazníků udržujeme stabilní růst,“ dodal Tomáš Čupr.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Fotbal, basket, kola a trenér retard

Jak vysvětlit evropský fotbal Američanovi? Dneska pro vás máme údernou odpověď. A taky slušnou dávku dalších sportovních videí. Ale nebojte, pokud před sportem dáváte přednost sezení u počítače, máme pro vás samozřejmě také videa s kočičkami a nějaké to japonské anime.