Rohlik.cz rozšířil vedení, Čupr už nešéfuje sám

Online supermarket Rohlik.cz rozšířil strukturu svého vedení. Tomáš Čupr, zakladatel a nejvyšší akcionář, už nebude firmu řídit sám, ale do nejvyššího vedení nastupuje nově i bývalý jednatel SPARu Christian Koller a provozní ředitel Josef Gabaš.

rohlikcz_christian_koller
Christian Koller, provozní ředitel a nový člen boardu rohlíku

Prodej potravin online je tou úplně nejsložitější oblastí e-commerce. K tomu je třeba přičíst růst, kterým Rohlik.cz prochází – v prvním roce provozu jsme dosáhli obratu 300 mil. Kč, letos cílíme na 1 mld. Kč. Aby bylo možné tak komplexní firmu uřídit, aniž by se to dotknulo komfortu pro zákazníky, bylo třeba, abych rozložil síly. Rohlik.cz má stále 1 hlavu v podobě nově ustanoveného boardu ředitelů, ale 3 různé pohledy a expertizy a 6 rukou,“ vysvetlil Tomáš Čupr.

Christian Koller má dlouholeté zkušenosti z českého SPARu, kde byl od roku 2005 do roku 2013 jednatelem a finančním ředitelem. Šéfoval nejen financím, ale i controllingu, části nákupu, logistice či IT a zodpovídalo se mu přes 4 500 zaměstnanců.

rohlikcz_josef_gabas
Josef Gabaš, provozní ředitel a nový člen boardu Rohliku

Josef Gabaš dříve vedl distribuční centrum Mall.cz a byl v týmu mezinárodní logistiky Mallu, kde dohlížel na skladové procesy v rámci distribučních center ve Slovinsku, Slovensku, v Maďarsku a v Polsku. Od května 2016 působí v Rohlik.cz jako provozní ředitel. Měl na starosti celkovou změnu systému v pražském skladu, který musí být schopný denně odbavit co nejrychleji tisíce objednávek. Obchod totiž slibuje doručení nákupu již za hodinu a půl.

Christian přináší hlubokou retailovou zkušenost, která začíná být po 2 letech existence Rohliku potřeba, a také tlak na výsledky. Josef za těch pár měsíců odvedl v logistice neuvěřitelné množství práce, na které teď při další expanzi budeme moci stavět s jistotou, že jím nastavený systém to vydrží,“ vysvětluje zvolení a zapojení obou Čupr.

 

Total
0
Shares
Další články