Rockaway kupuje tři cenové srovnávače, doma vítězí

Rockaway se roztahuje v regionu Střední a východní Evropy. Investiční skupina s finanční podporou Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a skupiny PPF koupila od Naspers cenové srovnávače Árukereső.hu, Compari.ro a Pazaruvaj.com. Lídry na svých trzích – tedy v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku.

Skupina se nenechala zastrašit tuzemským bojem proti místnímu srovnávači Heureka a drží teď vedoucí cenové srovnávače v pěti zemích CEE regionu.  

“Jde o významnou transakci a to z několika důvodu. Akvizicí Árukereső.hu, Compari.ro a Pazaruvaj.com pokračujeme ve strategii být hráčem v evropském kontextu. Všechny nové srovnávače působí na extrémně rostoucích trzích a díky budoucímu sdílení zkušeností a know-how s ostatními firmami z portfolia, mohou růst ještě výrazněji a zlepšovat své služby směrem k zákazníkům i trhu ,” říká Jakub Havrlant, CEO Rockaway.

Rockaway touto akvizicí pokračuje v již dříve avizovaném plánu stát se hráčem s regionální působností.

Heureka je jedničkou na českém i slovenském trhu. A to i přes online boj, který proti ní obchody vedou. Jde totiž o největšího srovnávače cen, který je spojen s majitelem či spolumajitelem obřích e-shopů, mezi kterými jsou CZC i Mall. Konkurenti zmiňovali ztrátu nezávislosti srovnávače, antimonopolní úřad diktoval podmínky a Heureka přesvědčovala e-shopy novými pravidly. Alza si rovnou otevřela svoji kauzu bezheureky.cz

A přestože jde o kauzu víc než půl roku starou, hráči e-commerce se nevzdávají. Soud, který stránky bezheureky.cz vyvolaly, rozhodl, že informace na ní jsou nepodložené. Alza se tedy přemístila alespoň na doménu .com.

bezheurekycom

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google bude registrovat domény

Společnost Google včera oznámila, že spouští omezený test nového produktu Google Domains. S ním se Google pustí do registrování a provozování domén, nebude ale domény na svých serverech hostovat, ani se nebude podílet na tvorbě webů.