Rockaway kupuje tři cenové srovnávače, doma vítězí

Rockaway se roztahuje v regionu Střední a východní Evropy. Investiční skupina s finanční podporou Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a skupiny PPF koupila od Naspers cenové srovnávače Árukereső.hu, Compari.ro a Pazaruvaj.com. Lídry na svých trzích – tedy v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku.

Skupina se nenechala zastrašit tuzemským bojem proti místnímu srovnávači Heureka a drží teď vedoucí cenové srovnávače v pěti zemích CEE regionu.  

“Jde o významnou transakci a to z několika důvodu. Akvizicí Árukereső.hu, Compari.ro a Pazaruvaj.com pokračujeme ve strategii být hráčem v evropském kontextu. Všechny nové srovnávače působí na extrémně rostoucích trzích a díky budoucímu sdílení zkušeností a know-how s ostatními firmami z portfolia, mohou růst ještě výrazněji a zlepšovat své služby směrem k zákazníkům i trhu ,” říká Jakub Havrlant, CEO Rockaway.

Rockaway touto akvizicí pokračuje v již dříve avizovaném plánu stát se hráčem s regionální působností.

Heureka je jedničkou na českém i slovenském trhu. A to i přes online boj, který proti ní obchody vedou. Jde totiž o největšího srovnávače cen, který je spojen s majitelem či spolumajitelem obřích e-shopů, mezi kterými jsou CZC i Mall. Konkurenti zmiňovali ztrátu nezávislosti srovnávače, antimonopolní úřad diktoval podmínky a Heureka přesvědčovala e-shopy novými pravidly. Alza si rovnou otevřela svoji kauzu bezheureky.cz

A přestože jde o kauzu víc než půl roku starou, hráči e-commerce se nevzdávají. Soud, který stránky bezheureky.cz vyvolaly, rozhodl, že informace na ní jsou nepodložené. Alza se tedy přemístila alespoň na doménu .com.

bezheurekycom

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Šílenství s Hasselhoffem v čele

Minulý týden nás solidně rozhodila dada reklama s Dádou pro Semtex, tenhle týden si bohužel musíme připomenout další temnou postavu z dětství - Davida Hasselhoffa. Lamače dívčích srdcí, zpěváka, herce, drsňáka. Dozvíme se také, jak vypadá 200 kalorií, to, že žraloci jsou nebezpeční, nebo to, že ženy se nerady fotí (ano, zní to divně, ale prý to tak je).