Roboti mají na svědomí přes 60 procent webové návštěvnosti

Lidé zodpovídají jen za 38.5 procenta internetové návštěvnosti, zbytek mají na svědomí roboti. Dobrá zpráva je snad jen to, že přes polovinu robotické návštěvnosti tvoří “dobří roboti”, například indexování do vyhledávačů a podobné technologie.

Pokud byste si snad mysleli, že většina aktivity na internetu je tvořena lidmi prohlížejícími si web, nehezky byste se mýlili. Podle bezpečnostní společnosti Incapsula, která analyzovala data od 20 tisíc svých klientů, tvoří robotická návštěvnost webů více než 60 procent všech kliknutí.

Je samozřejmě pravda, že výsledky mohou být zabarveny tím, jaký typ klientů služby společnosti využívá. Přece jen je pravdou, že ne každý potřebuje ochranu proti DDoS a další bezpečnostní služby. A tak i vzorek návštěvnosti, získaný od těch, kdo tyto služby potřebují, nemusí platit napříč celým internetem.

Incapsula vytvořila ke shrnutí výsledků svého bádání přehlednou infografiku. Podle ní 38.5 procenta návštěvnosti jsou prokliky od lidí, 31 procent pak pochází od dobrých robotů. Nejrůznější typy špatných robotů, tedy těch škodících a nebezpečných, zodpovídají za zbylých 30.5 procenta návštěvnosti webových stránek.

Mezi špatnými roboty vedou tzv. “impersonators”. Jde o nejrůznější DDoS útoky, špehovací roboty či trojany. Oproti dřívějšku se snížil počet robotů spammerů, z loňských 2 procent na pouhého půl procenta. Na pěti procentech naopak zůstává nezměněn počet tzv. scraperů. To jsou roboti, kteří vykrádají obsah webových stránek, může jít třeba o kopírování obsahu nebo získávání cen zboží za účelem konkurenčního boje.

Celkem se podíl robotů na internetové návštěvnosti zvedl meziročně o více než pětinu, z loňských 51 procent na 61.5 procenta.

bot-traffic-report-2013

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Sociální minitiskárna Little Printer míří do prodeje

Nebylo by skvělé vlastnit miniaturní tiskárničku, která by na přání dokázala na proužek papíru tisknout aktuální zprávy, pípnutí z Twitteru, poznámky, nákupní seznamy, hry a spoustu dalšího? Little Printer dokazuje, že někdy lidé nepřijdou na to, co chtějí, dokud to pro ně nevymyslíte. A díky zájmu fanoušků si na tuhle hračku brzy budete moci sáhnout.