Rezervační portály Hotel.cz a Spa.cz získala maďarská skupina Szallas

Liberecká firma Hotel.cz se 1. července spojila s maďarským protějškem Szallas.hu. Fúze lokálních lídrů na trhu s on-line rezervacemi ubytování má za cíl usnadnit českým klientům cestu k pobytům v zahraničí, především v Maďarsku a Chorvatsku. Naopak pro maďarské či polské klienty skupiny Szallas otevírá možnost rychlé rezervace do více než šesti tisíc hotelů a penzionů v Česku a na Slovensku.

Hotel.cz sdružující rezervační portály Spa.cz, Hotel.cz, Hotely.cz, Penzion.cz a Konfi.cz se spojila s maďarskou firmou Szallas.hu, provozující především rezervační portál Szallas.hu. Služba Szallas.hu je jedničkou na svém domácím trhu a v nedávné době rozšířila své aktivity také v Polsku a Rumunsku, kde patří mezi nejrychleji rostoucí firmy ve svém segmentu.

„Investice v České republice byla logickou součástí naší růstové strategie. V rámci transakce jsme odkoupili menšinový podíl v české společnosti a zbytek podílu byl vyměněn za nově vydané akcie naší firmy Szallas.hu,” říká Tibor Győrbiró, zástupce investičního fondu PortfoLion, který je hlavním akcionářem Szallas.hu.

Dosavadních šest vlastníků skupiny Hotel.cz, v čele s majoritním akcionářem Pavlem Kotasem, se tak stalo vlastníky menšinového podílu ve skupině Szallas.hu. Nově vzniklá skupina bude mít 275 zaměstnanců a v šesti středoevropských zemích bude nabízet přes 20 tisíc ubytovacích objektů pro on-line rezervaci a přes 5 tisíc lázeňských a wellness balíčků. Hodnotu odkoupeného podílu ani celé skupiny žádná ze stran nezveřejnila.

“Všichni manažeři i zaměstnanci skupiny Hotel.cz budou pokračovat v tom, co dělají dnes. Máme více než 10 let zkušeností s on-line rezervacemi ubytování, jsem tedy přesvědčen, že budeme schopni pomoci celé skupině i nadále růst tempem přes 30 % ročně. Fúze nám umožní sdílet znalosti a technologie s našimi novými partnery a nesoupeřit tak s globálními giganty každý jen po vlastní ose. Naší ambicí je být nejpříjemnější službou pro rezervaci ubytování a především wellness a lázeňských pobytů v rámci střední Evropy,” říká k fúzi generální ředitel Hotel.cz, Pavel Kotas.

Total
0
Shares
Další články