SoundCloud spouští reklamu. Peníze půjdou i umělcům

Hudební audio služba SoundCloud, která umělcům umožňuje zveřejňovat tvorbu ve formě zvukových nahrávek, oznámila plány na spuštění první reklamy. Chce tak vydělávat peníze na provoz a udržitelnost služby, ale také podporovat své uživatele z řad umělců.

SoundCloud podle svých zakladatelů nevznikl jen proto, aby umožnil umělcům komunikovat s fanoušky a publikovat svou tvorbu na dobře dosažitelném místě. Vedlejším cílem bylo poskytnout jim příjmy z vlastní tvorby.

Aby tuto svou ambici mohla služba naplnit, připravila vizi reklamní platformy, kterou včera představila. Nový projekt pojmenovala On SoundCloud. Platit ovšem budou nejenom inzerenti, ale i samotní umělci.

Služby pro umělce se nově rozdělí na tři úrovně, Partner, Pro a Premier. Nejnižší – Partner – bude sice zcela zdarma, nabídne ale jen základní funkce začínajícím, kteří se SoundCloudem zatím nemají velké plány. Základní funkce dále rozšíří první placená úroveň Pro, s větším prostorem pro upload tvorby, detailnějšími statistikami oblíbenosti nahrávek a dalšími praktickými vychytávkami. Teprve s nejvyšší placenou úrovní Premier ale budou sami umělci moct přes SoundCloud z reklamy peníze získávat.

Úroveň Premier je prozatím pouze na pozvání. To by se ale po krátkém testovacím období mělo postupně změnit. Celé to má ale jeden háček. Peníze z reklamy půjdou umělcům jen v případě, že bude reklama přehrána na území Spojených států. I na tom ale služba hodlá zapracovat, a slibuje On SoundCloud zprovoznit v ostatních zemích tak rychle, jak jen to bude možné. Mezi první reklamní partnery z řad značek patří Red Bull, Jaguar a Comedy Central.

Kromě toho, že reklama umožní umělcům ze své tvorby přes SoundCloud vykázat alespoň nějaké příjmy, bude nová platforma mít ještě jeden důležitý efekt. Jak už to bývá, vývoj a provoz služby jako je SoundCloud stojí nemalé peníze. Ačkoliv investoři jsou ochotni s vidinou příjmů z budoucích zisků služby, či její akvizice větší společností, tento provoz poměrně dlouhou dobu financovat, udržet chod společnosti bez vlastních příjmů trvale nelze. Reklamní platforma by tak měla především zajistit, že SoundCloud bude existovat i nadále, a že se stane službou, jejíž provoz je dlouhodobě udržitelný z vlastních příjmů.

Total
0
Shares
Další články