Recap: Co přinesl 43. týden roku 2020

Co v předchozím týdnu představily technologické společnosti světu? Umělá inteligence píše krátké filmy. Prorazí Apple s vlastní hudební televizí? PayPal dal kryptoměnám zelenou. Co je lepší než Scovilleova stupnice pálivosti? Stávající alternativy kravského mléka už nestačí. Facebook Neighborhooods – poznávejte sousedy a sdílejte novinky ze sousedství.

V USA se rozjíždí nová Apple Music TV

Společnost Apple spustila Apple Music TV, 24hodinový stream hudebních videí, živých show a eventů. Uživatelům v USA je k dispozici prostřednictvím aplikací Apple Music a Apple TV. Každý pátek stanice odvysílá nová debutová videa. A co víc – Apple Music TV se chystá streamovat rozhovory a další obsah, který bude servírovat Zane Lowe, známý moderátor z rozhlasové stanice Apple Music 1.

Film napsala kreativní umělá inteligence

„Solicitors“ je krátký film dvou studentů a filmových tvůrců z Chapman University, přičemž scénář byl téměř výhradně napsán umělou inteligencí. GPT-3 umí generovat text z člověkem napsaného zadání a film Solicitors dokazuje, jak kreativní umělá inteligence může být. Přestože GPT-3 dosahuje pozoruhodných výsledků, přece jen je to jenom nástroj a rozhodně nevypadá, že by v nejbližší době měl nahradit scenáristy. Čtyřminutový film je k dispozici v původním článku.

Impossible Foods vyvíjí alternativu kravského mléka

Nynější alternativy mléka nejsou podle Impossible Foods to pravé. Proto společnost vytváří náhražku, která vypadá, chutná a má stejné vlastnosti jako kravské mléko. Projekt Impossible Investigator získává přední vědce, kteří pomohou společnosti dosáhnout tohoto cíle. Mléko Impossible Food se vyrábí ze stabilních proteinů pocházejících z rostlin. Vhodně se smíchá s dalšími tekutinami a dá se dokonce vyšlehat do pěny. Zatím není jasné, kdy tato náhražka kravského mléka opustí laboratoře Impossible Foods.

PayPal umožní obchodování s kryptoměnami

Uživatelé v USA budou moci na paypalové platformě nakupovat, prodávat a obchodovat s bitcoinem a dalšími virtuálními měnami. Platby v kryptoměně se budou vypořádávat pomocí fiat měn (peníze s nuceným oběhem). Tato funkce bude představena v následujících týdnech, plánuje se rozšíření do mobilní platební služby Venmo a také do některých dalších zemí – pravděpodobně v první polovině roku 2021. PayPal se pyšní velkým dosahem, má 346 milionů aktivních uživatelů po celém světě a ve druhém čtvrtletí zpracoval platby ve výši 222 miliard dolarů.

Přenosné zařízení testuje pálivost chilli

Existuje několik metod měření, jak zjistit, kolik kapsaicinu (rostlinný alkaloid zodpovědný za pálivost chilli) je uvnitř papričky. Tým vědců z Prince of Songkla University v Thajsku vyvinul přenosné senzorové zařízení, které se umí připojit k chytrému telefonu a dokáže určit, kolik kapsaicinu je v testovaném vzorku papričky. Nikoho pravděpodobně nepřekvapí, že má tvar červené chilli papričky.

Facebook snová sousedské sítě

Americká společnost Facebook testuje novou funkci, která vybízí uživatele, aby zveřejňovali a sdíleli novinky, které se týkají menších geografických oblastí. Uživatelé sociální sítě budou moci sdílet omezené informace se svými sousedy, přičemž Facebook využije shromážděná data k zobrazování relevantnějších reklam. Mini sociální síť zaměřená na sousedství se v současnosti testuje v Calgary a Kanadě, a pokud bude test úspěšný, pravděpodobně se rozšíří dál. Screenshoty této funkce najdete v odkazu.

Zdroj: TLDR

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak si vedou prezidentští kandidáti podle hledání v Seznamu a Googlu

Oba největší vyhledávače působící v Česku už přidaly svůj příspěvek do diskuze o prezidentských volbách. Google nabízí trendy ve vyhledávání, zmínky ve zprávách i přehled článků, Seznam zase sestavil zajímavou infografiku o hledanosti jednotlivých kandidátů a o tom, s jakými výrazy jsou jejich jména při hledání nejčastěji spojována.
Přečtěte si více

Gangnam Style: Show me the money!

Je zvláštní, že s tím někdo přišel až teď. New York Magazine spočítal, kolik vlastně PSY (a ostatní okolo) vydělali na megavirálním hitu Gangnam Style. A jsou to, jak jinak, opravdu zajímavá čísla.