Recap: Co přinesl 16. týden roku 2021

Na Apple zaútočili hackeři. ASKA je nový elektromobil, který létá. Nevíte, jaká barva vlasů by vám slušela nejvíc? Od toho je tu kadeřnictví s rozšířenou realitou! Digitální product placement lze do klasických filmů zapracovat i zpětně. Clubhouse má další konkurenci.

Na šanghajském nebi zazářil obří QR kód

Uživatel Twitteru nedávno zachytil na fotografii synchronizovaný roj dronů. Ty vytvořily na šanghajské obloze QR kód, resp. skenovatelnou reklamu, která byla součástí výroční show ambiciózní mobilní hry. QR kód po naskenování odkazoval na stránku, kde se dala hra stáhnout. Na Twitteru je ke zhlédnutí video.

Nové hydrogely odstraní nechtěné graffiti

Tým italských vědců vynalezl hydrogel, který dokáže odstranit barvy z díla podobného chemického složení. Lze jej využít k obnově či opravě pouličního umění, které podlehlo zásahům vandalů. Hydrogel je ve formě tenké fólie, kterou lze nařezat do jakéhokoliv tvaru. Snadno drží na svislých površích a po několika minutách zapříčiní, že svrchní vrstva barvy dostatečně změkne, takže se dá setřít. Gel lze vylepšit tak, aby byl účinný na různých površích.

Clubhouse čelí další konkurenci

Reddit Talk je nový audio produkt, který umožňuje moderátorům subredditu zahájit rozhovory podobně jako v Clubhouse. Moderátoři budou mít kontrolu nad tím, kdo může v relacích mluvit, naopak kdokoliv se systémem iOS nebo Android bude moci rozhovory poslouchat. Lidé, kteří si chtějí aplikaci vyzkoušet, se mohou zapsat do pořadníku. Screenshoty z aplikace jsou v původním textu.

ASKA je létající auto, které změní městský život

ASKA je skládací elektrické vozidlo, které se může legálně pohybovat po ulicích města, nebo létat ve vzduchu. Vozidlo velikosti SUV pojme až čtyři osoby a během letu může dosáhnout rychlosti až 241 km/h s dosahem 402 km. ASKA umí přecházet mezi jízdním a letovým režimem kdekoliv, kde je dostatečně široký prostor, aby vůz mohl otevřít křídla a listy rotoru. Zájemci si mohou vozidla nyní předobjednat, první dodávky se očekávají v roce 2026. Snímky i video futuristického vozidla najdete v originálním článku.

Amazon otevře kadeřnictví s rozšířenou realitou

Amazon brzy otevře ve východním Londýně salón, jehož zákazníci si budou moci vyzkoušet různé (virtuální) barvy na vlasy pomocí rozšířené reality. Samotný nákup pak bude probíhat pomocí displejů a QR kódů, které zákazníka přesměrují na stránku Amazonu. Salón dále nabídne tradiční styling profesionálních stylistů z Neville Hair and Beauty. Amazon nedávno otevřel ve Velké Británii své první samoobsluhy a v Londýně provozuje tři stánky Amazon Fresh. V současné době neplánuje otevření dalších salónů.

Samsung rozjel nový upcyklační program

Společnost Samsung pomáhá svým klientům převádět jejich staré telefony na nová zařízení internetu věcí. Nová služba „Galaxy Upcycling at Home“ je dostupná pro uživatele v USA, Velké Británii a Jižní Koreji. Ti mají k funkci přístup díky aplikaci SmartThings, která dodává starým telefonům nové funkce. Mohou fungovat jako světelný a zvukový senzor nebo jako rozbočovač pro ovládání dalších zařízení. Cílem programu je snížit počet telefonů na skládkách tím, že se usnadní přepracování starého telefonu.

Nyní lze product placement začlenit i do klasických filmů

Reklamní průmysl se s nadějí obrací na technologii, která umí do médií vkládat obrázky generované počítačem. Do jakéhokoliv filmu nebo televizního pořadu tak mohou být digitálně přidány téměř jakékoliv objekty. Britská reklamní agentura Mirriad vyvinula technologii, která si ví s obrázky rady a dokáže představit objekty tak, že pro lidské oko vypadají skutečně. Technologii lze použít na přidávání nebo nahrazování objektů ve videích, takže inzerenti budou moci umístit do filmu cokoliv, a to dokonce i do starších médií. Ukázky demonstrující technologii od firmy Mirriad jsou v článku.

Apple se stal terčem ransomwarového útoku

REvil, ruská skupina hackerů, cílí ve svém 50milionovém ransomwarovém útoku na společnost Apple. Hackerská skupina ukradla technická a výrobní schémata společnosti Quanta, která vyrábí pro Apple produkty. Ukradená data jsou již zveřejňována a REvil doufá, že Apple zaplatí do 1. května požadované výkupné. Quanta odmítla výkupné zaplatit s tím, že hacknutí nemělo dopad na obchodní operace společnosti. Informace, které doposud unikly, se zdají být legitimní.

Čína testuje internet budoucnosti

Čína zahájila rozsáhlou experimentální síť, aby otestovala budoucnost internetových technologií. Síť s velkou šířkou pásma a mnohem nižší latencí než stávající internet spojuje 40 předních výzkumných univerzit v zemi. Připojí se téměř ke všemu a zajistí bezproblémovou komunikaci mezi AI-zařízeními. Čína vyvinula obrovské úsilí, aby nahradila západní hardware ve své informační infrastruktuře poté, co vyšlo najevo, že jsou západní technologie prošpikované zadními vrátky.

Zdroj: TLDR

Total
1
Shares
Další články