První seriál Mall.TV bude mít premiéru v Karlových Varech. Jde o adaptovaný norský sitcom

Internetová televize Mall.TV, kterou buduje e-commerce skupina Mall Group, se oficiálně spustí až na podzim. Už na červencovém Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech však ukáže svou prvotinu. Půjde o českou adaptaci norského sitcomu Match, za nímž stojí režisér Martin Lund.

Na Mall.TV se ujal režie Jan Prušinovský a desetidílný seriál se bude jmenovat Hra o tom, že život je pouhou hrou. Premiérová projekce úvodní epizody proběhne v rámci 53. ročníků MFF, v neděli 1. července ve 13.30.

„Série je konstruovaná notně situačně a ty situace jsou velmi univerzální, od originálu se proto odchyluji minimálně. Samozřejmě hodně si hrajeme s dialogy, ty jsou jiné, tam je asi nejvíc mé práce a práce scenáristů. Necítím se tím nijak limitován, naopak, je to poprvé, co něco takového dělám, a jsem rád, že si to můžu vyzkoušet,“ říká Prušinovský. Pro něj je zpracování licenčního formátu novou profesní zkušeností.

Ústřední komické duo

Ústřední komentátorský tandem adaptovaného sitcomu ztvární Michal Suchánek a Petr Marek. I v norském originále tuto dvojici hrají dva oblíbení komici, a tak Prušinovský vsadil právě na Suchánka s Markem. „Mým záměrem bylo vytvořit novou komickou dvojici, která bude působit svěže a neokoukaně,“ říká režisér, který stojí například za filmem Kobry a užovky se šesti Českými lvy.

Zmíněná dvojice moderátorů v seriálu komentuje životní trefy a přešlapy hlavního hrdiny Štěpána. Tomu je něco přes dvacet a řeší běžné problémy svého věku: chce přítelkyni, více sexu a také méně situací, v nichž si připadá jako idiot. Hrát ho bude Václav Marhold. Partnerku pak ztvární Jenovéfa Boková.

Kdy přesně se nová Mall.TV rozběhne, zatím není jisté. Internetová skupina Mall Group by nicméně ráda stihla podzimní sezonu, a tak jsou již přípravy v plném proudu. Diváci se mohou na Mall.TV těšit na známé tváře především ze Stream.cz, odkud přešli Roman Vaněk, Adam Gebrian, Luděk Staněk a mnoho dalších.

Václav Marhold
Foto: Mall.TV

Total
0
Shares
Další články