Proměna zpravodajství, online marketing, česká startupová scéna, podcasty. Program Czech Internet Fora je našlapán aktuálními trendy

Program letošního čtrnáctého ročníku Czech Internet Fora je rozdělen do dvou sálů Národního domu na Vinohradech. 15. října se můžete těšit na skvělé řečníky, program reflektující aktuální trendy, panelové diskuze i možnost online pokládat dotazy spíkrům prostřednictvím aplikace. 

Program je rozvržen do několika tematických bloků: úvod konference bude patřit digitalizaci České republiky, promluví o ní Ivan Bartoš, poslanec PS PČR za Českou pirátskou stranu, Jakub Nešetřil, zakladatel neziskové organizace Česko.Digital, jejímž cílem je přinášet technologie a inovace do prostředí veřejně prospěšných projektů. Trojici doplní Vladimír Dzurilla, generální ředitel státního podniku Státní pokladna Centrum sdílených služeb, který působí také jako vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci.

Prostor dostanou také nadějní úspěšní startupisté, Jiří Helmich ze společnosti Mews Systems, tento český scale-up nabízí revoluční platformu, která je centrálním systémem pro hotely a hostely a další ubytovací zařízení. O tom, jak budovat firmu, která má potenciál rozšířit se i na zahraniční trhy, ví své také Marek PolčákVRginners, kde se zabývají vývojem profesionálních brýlí pro virtuální realitu, které patří mezi současnou světovou špičku. Poslechněte si vize a praktické zkušenosti těchto nadaných mladých tuzemských podnikatelů, kteří se svými službami míří za hranice Česka.

Podcasty míří do sluchátek Čechů čím dál častěji. Svůj audiopořad připravuje řada médií, ale také značek které tak o sobě dávají svým zákazníkům vědět. O mluvené slovo se také často pokouší jednotlivci a snaží si tak najít cestu do povědomí lidí. Jak je možné, že podcasty zažívají takový boom? Jak vypadá jejich budoucnost? Tématu se bude věnovat Adam Javůrek, analytik webu Český rozhlas. V panelové diskuzi na něj navážou Hana KuncováForbes, Tomáš Sobel z till3am a Dan Tržil, autor oblíbených podcastů Proti proudu nebo Na vlně podnikání.

Senior Editor zpravodajské stanice CNN, Nick Thompson promluví o budoucnosti zpráv. Co všechno podle něj ovlivňuje zpravodajství? Jak reagovat na existenci nových technologií, sociální média i přístup současných světových vůdců? Změní se v budoucnosti způsob práce CNN? A jak budou zprávy v horizontu několika let konzumovat samotní diváci?

Šíření dezinformačních zpráv může mít dalekosáhlé následky, podpora vyvážených nestranných médií by měla být samozřejmostí. Bohužel ne vždy k ní dochází. V České republice se o ní snaží Nadační fond nezávislé žurnalistiky, jeho ředitel Josef Šlerka se ve své prezentaci bude věnovat českým zpravodajským webům – lze jim věřit? Jak se v jejich současném množství orientovat?

Seznam Zprávy sfoukly na pomyslném narozeninovém dortu tři svíčky. Čemu jejich redakce za uplynulé roky čelila? Jaké výzvy má před sebou? Jak přitáhnout diváky kteří se budou pravidelně k seznamáckému zpravodajství vracet? Téma pro Jakuba Ungera, ředitele divize Zpravodajství a rádií.

Všechny potřebné informace o letošním Czech Internet Foru, které se uskuteční 15. října, naleznete na webu konference. K účasti stačí jen vyplnit jednouchý online registrační formulář.

Total
0
Shares
Další články