Prohlédněte si životopis Steva Jobse složený ze stovek videí

Fanoušek Steva Jobse jménem Art Matsak vytvořil po přečtení jeho biografie unikátní projekt, v jehož rámci sesbíral z internetu volně dostupná videa o legendárním zakladateli Applu, chronologicky je přiřadil k různým obdobím jeho života a publikoval na dedikovaném webu Steve Jobs Archive.

Steve Jobs je jméno, které rozhodně znáte. Nedávno zesnulý zakladatel Applu a člověk, který se podílel na současném rozšíření nejen osobních počítačů, ale také chytrých telefonů a tabletů, je osobností, jejíž odkaz minul jen málokoho. Jobsova biografie, která byla z velké části psána ještě za jeho života na základě rozhovorů Waltera Isaacsona, se stala jednou z nejvýraznějších knih minulého roku. Není proto až tak překvapivé, že se jeden z jejích čtenářů rozhodl vytvořit svou vlastní verzi Jobsovy biografie, a to z videí dostupných online.

Matsakův projekt Steve Jobs Archive čítá stovky nasbíraných videí převážně dokumentárního charakteru, nejčastěji rozhovorů s Jobsem či jeho přáteli a spolupracovníky. Rozdělena jsou do 42 kapitol chronologicky tak, jak se ubíral Stevův život a jak je popisován v biografii. Na hlavní stránce pak naleznete z celého archivu ta videa, která od návštěvníků dostala nejlepší hodnocení. Videa lze si lze pouštět i samostatně, podle autora projektu z nich ale budete mít mnohem víc, pokud si jimi doplníte čtení již zmiňované biografie.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Letos vyrážíme za digitálními giganty na Webit. Přidáte se?

Jedna z největších událostí digitálního, marketingového a telekomunikačního světa, vyzyvatel tradičních obrů jako jsou CES nebo Mobile World Congress, letos očekává přes 200 řečníků a 8000 návštěvníků z více než stovky zemí. Webit proběhne v Istanbulu 6. až 7. listopadu a rozhodně byste měli zvážit svou účast.
Přečtěte si více

Google dál čistí portfolio, končí některé služby a jiné se mění

Konsolidace služeb, kterou Google započal po nástupu Larryho Page do vedení společnosti, pokračuje. S koncem AdSense for Feeds, Spreadsheets Gadgets a dalších se počet obětí vyšplhal už na skoro 60. Není ale vše jen negativní. Do nové podoby se mění Google Trends a jako malé bolestné získali novou šikovnou funkci uživatelé Gmailu - vyhledávání v přílohách.