Prohlédněte si Angkor Wat, starobylé kláštery v Kambodže

Na Google Street View přibyla další skvělá podívaná. Tentokrát je to několik tisíc fotografií kambodžských klášterů Angkor Wat a související online výstavy v kulturním institutu Googlu.

Kambodža, na asijské poměry nevelké království v jihovýchodní části kontinentu (ale přitom rozlohou více než dvojnásobné oproti České republice), skrývá mnohá kulturní bohatství. Tím vůbec největším je bez nejmenších pochyb klášterní komplex Angkor Wat, založený ve 12. století. Angkor Wat drží úctyhodné prvenství jako největší náboženská pamětihodnost světa.

Prohlédnout si komplex v klidu domova či kanceláře nyní můžete i vy, a to na zbrusu nových fotografiích Angkor Wat v Google Street View. Pohledy na klášterní komplex Google složil z více než 90 tisíc fotografií vytvořených auty Street View, fotografickými batohy i tripody.

angkor wat

Fotografie ze Street View doplňují i výstavy v Google Cultural Institute. Více než 300 výstav z období od 12. do 20. století, včetně počítačové vizualizace klášterů, doplňuje zajímavý pohled do kambodžské kulturní historie.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vtipná reklama Budvaru loví opilce ve vyhledávání na Centrum.cz

Tohle nás pobavilo. Když v těchto dnech po návratu z vánočního večírku nebo rodinné oslavy sednete k vyhledávání na Centrum.cz a z logických důvodů se vám nepodaří zadat dotaz úplně bez chybičky, je slušná šance, že na vás vyskočí nenápadná reklama na nealkoholický Budvar (vtípky o tom, že musíte být teda pořádně na hadry, když místo na Googlu hledáte na Centru, nechme pro tentokrát stranou).