Programovací kurz Green Fox Academy připraví zájemce na budoucnost v IT

Na trhu práce patří k nejžádanějším profesím a o uplatnění nemají nouzi. V Česku jich firmy marně shánějí přes 20 tisíc. V tom jim nyní pomůže elitní kurz, který vyškolí zájemce v oboru IT a po skončení výuky získají absolventi nabídku zaměstnání v prestižních společnostech.

S myšlenkou spojit zájemce o změnu povolání a firmy hledající IT specialisty přišla společnost Green Fox Academy (GFA) již před třemi lety v Maďarsku. Startup uspěl a stal se brzo jedničkou na trhu. Nyní přichází do Česka, kde v létě spustí první kurz, na jehož konci v listopadu vzejde přes dvacet nových junior programátorů. Ti již dokážou navrhnout aplikace a také je sami naprogramovat.

Z akademie rovnou do velké firmy

„Zájemci, kteří se k nám hlásí do kurzu, mají různé původní profese a jsou v situaci, kdy cítí, že nadešel čas na změnu a v IT vidí velký potenciál,“ popisuje uchazeče Barbora Wachtlová, ředitelka českého zastoupení Green Fox Academy. „Nad Čechy zatím převažují cizinci. Co se týká poměru mužů a žen, tak je to 60 na 40. Naším cílem do budoucna je zvýšit podíl žen v IT a rádi bychom, aby zastoupení obou pohlaví bylo 50 na 50,“ doplňuje.

Lidé, kteří se rozhodnou pro rekvalifikaci, nemusejí mít hluboké znalosti v IT, mohou být začátečníky. Ovšem měli by umět počítač uživatelsky ovládat a musí je „hraní“ s ním bavit. Dále by měli mít cit pro detail a nutná dávka kreativity se také hodí. Nezbytností je pak angličtina a týmový duch.

Velkou výhodou kurzu je napojení organizátora přímo na zaměstnavatele, kteří jsou špičkami v oboru IT. Jedná se o nadnárodní giganty, české rodinné firmy, ale také zajímavé startupy. Zástupci firem zadávají účastníkům seminářů úkoly z praxe a ti tak pracují na reálném projektu sedm týdnů, přičemž vždy jednou za čtrnáct dnů mohou zadavatelé zhodnotit jejich nápady a práci. Díky tomu se obě strany velmi dobře poznají. Po skončení výuky společnosti oslovují s nabídkou zaměstnání přímo vybrané absolventy.

97 % absolventů získalo práci

„Úspěšnost modelu je vysoká. V Maďarsku kurz absolvovalo přes 380 studentů a 97 % z nich získalo práci,“ potvrzuje praxi Wachtlová. „My absolventům garantujeme, že nabídka zaměstnání bude s měsíčním platem minimálně 35 tisíc korun hrubého. Při situaci v IT segmentu víme, že za další dva až pět let se jejich příjem může zdvojnásobit či ztrojnásobit,“ dodává šéfka české GFA.

Účastníci kurzu se mohou po celou dobu obrátit na psychologa či tři mentory, kteří je vedou a pomáhají jim zvládnout nové znalosti. Kromě technických dovedností se jedná i o tzv. měkké, a to zejména o prezentační schopnosti a komunikaci. Mezi lektory jsou ikony z IT oboru. K nim patří například Adam Gyulavári, který přes deset let vytváří aplikace pro Android.

Kurz Junior programátor uzávěrku přihlášek 20. května. Odstartuje 9. července a potrvá čtyři měsíce, tedy až do 12. listopadu. Výuka probíhá přes týden od pondělí do pátku, a to od 9 do 18 hodin. Cena kurzu je 99 tisíc korun a je možné požádat o stipendium, jež může pokrýt až 80 % částky. Zájemci se mohou přijít podívat 9. května od 18.30 na informativní schůzku či pak v sobotu 12. května od 10 hodin na bezplatný workshop, kde se budou moci seznámit s týmem mentorů a vyzkoušet si základy programování. Obojí se uskuteční v Pracovně (ul. Vlkova 36, Praha – Žižkov).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Móda a technologie spolu v Česku podruhé: Konference FashionTech ukáže, jak je spojit

Chcete vědět, jaké příští vychytávky ze světa fantazie budete nosit na sobě a ovládat jimi telefon, měřit svůj tep, nebo přes ně třeba posílat data doktorům, zaměstnancům, nebo partnerovi? Už podruhé budete mít příležitost. V rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week se 31. srpna v prostorách Node5 v Praze uskuteční konference #FashionTechCZ. Konference, která propojuje svět módy, technologií a byznysu.