Překonat jídlo je těžké. Aneb co Češi minulý týden hledali na webu

Věděli jste ještě před týdnem, jak napsat non-hodgkinův lymfom? Kde jsou mízní uzliny? Nebo jak upéct jablečný koláč s čokoládou? Ano, jde informace, kterým Češi minulý týden přiložili podobný – tedy velký – význam. A protože mízní uzliny jsou podobná záhada jako dobrý koláč, všechno tohle ťukali do vyhledávače Seznamu. Čtěte, a pak můžete třeba péct.

Jídlo je jídlo… takže kam se třeba na Kluky v akci a zajímavé recepty hrabe Madonna v Praze (na šestém místě). Tradičně nechyběl ani bulvár se zaručeně zkreslenými informacemi. Klasický zájem o něj Češi kromě top pětky potvrdili třeba i dotazy na Star Dance (sedmé místo). Samozřejmě je zajímalo hlavně to, kdo vypadl.

1. Non-hodgkinův lymfom, rakovina mízních uzlin, kde jsou mízní uzliny – nárůst hledanosti o 1 724 %

Jméno Karla Gotta silně rezonuje ve vyhledávání Seznam.cz již od chvíle, kdy byl převezen do nemocnice. Minulý týden nebyl výjimkou, velký zájem byl o nemoc, kterou mistrovi diagnostikovali lékaři. Non-hodgkinův lymfom Češi neznají a název rakovina mízních uzlin zase skrývá jinou záludnost – kde jsou vlastně ty mízní uzliny? Naštěstí internety jsou nekonečná studnice informací, takže kdo chtěl, zvědavost jistě ukojil. A Karlovi přejeme v léčbě hodně sil.

2. Kluci v akci jablečný koláč s čokoládou – absolutní nárůst

Jídlo je po televizi, pivu a tragédiích téma, kterému Češi jen těžko odolávají. A jestli se vařečkou zrovna ohání Pohlreich nebo Kluci v akci – to už je celkem jedno. Ani my nezůstaneme pozadu a nabízíme vám exkluzivní kuchařské okénko na onen jablečný koláč: 1,5 hrnku cukru vyšleháme s 5 vejci, vmícháme hrnek slunečnicového oleje, 2 hrnky hladké mouky se lžičkou jedlé sody a vrchovatou lžičkou skořice, přidáme ¾ hrnku sekaných vlašských ořechů, nasekanou hořkou čokoládu a na závěr 4 nadrobno nakrájená jablka. Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C asi půl hodiny – a pak už se jen snažíme nemlaskat moc hlasitě. Dobrou chuť! A nemusíte hledat.

apple pie

3. TN.cz test jogurtů – absolutní nárůst

A po sladkém koláči si dáme bílý jogurt. Nebo přesněji – bílý jogurt obsadil třetí příčku. Zájem o tento produkt vyvolal server TN.cz se svým srovnávacím testem. A výsledek? Všechny jsou více či méně kvalitativně i chuťově v pořádku, a navrch se ještě dozvíme tip, jak si jednoduše udělat doma jogurt řeckého typu: ten obyčejný nechejte prostě přes noc odkapat v síťce! Ano, taky máme pocit, že toto vydání začíná až nápadně připomínat receptář. 

4. Adriana Campos – absolutní nárůst

Autonehoda, při které zemřou dítěti rodiče, je pro bulvár šťavnaté sousto. Blesku tak neunikla smrt kolumbijské herečky Adriany Campos a jejího manžela. Slyšíte její jméno poprvé? Nejste sami. Ale Blesk napoví: byla prý známá z telenovel úspěšných i v Česku, například Zorro, tajemná tvář. A realita? Telenovela se jmenuje Zorro: Meč a růže a na ČSFD je často hodnocena slovem Odpad! Nevadí. Tak to zase zkusí s jinými zaručenými informacemi

5. Kryštof Srdcebeat tour 2016 – nárůst hledanosti o 18 850 %

Ať už máte na skupinu Kryštof jakýkoli názor, jedno se pánům musí nechat – koncerty mívají narvané k prasknutí. Tím pardubickým kapela minulý týden završila vyprodané halové turné k albu Srdcebeat. A aby toho nebylo málo, na řadě je Kryštof Srdcebeat Club Tour 2016, které se od 24. února do konce března objeví v klubech 14 měst Česka. Fanynky tak mají šanci být svému idolu Krajčovi o pořádný kus blíž!

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Konečně užitečná aplikace internetu!

O internetu věcí jste už určitě slyšeli. Ale že by zásadní inovaci do tohoto prostředí vnesl zrovna Durex, jsme tedy nečekali. Tedy, není možná až tak zásadní, ale pro koncové uživatele určitě užitečnější než ovládání závěsů přes iPhone appku. Vedle toho si připomeneme úspěch Evianu, necháme se trochu vystrašit od LG a nakonec nechybí ani ruské koťátko.