Překonat jídlo je těžké. Aneb co Češi minulý týden hledali na webu

Věděli jste ještě před týdnem, jak napsat non-hodgkinův lymfom? Kde jsou mízní uzliny? Nebo jak upéct jablečný koláč s čokoládou? Ano, jde informace, kterým Češi minulý týden přiložili podobný – tedy velký – význam. A protože mízní uzliny jsou podobná záhada jako dobrý koláč, všechno tohle ťukali do vyhledávače Seznamu. Čtěte, a pak můžete třeba péct.

Jídlo je jídlo… takže kam se třeba na Kluky v akci a zajímavé recepty hrabe Madonna v Praze (na šestém místě). Tradičně nechyběl ani bulvár se zaručeně zkreslenými informacemi. Klasický zájem o něj Češi kromě top pětky potvrdili třeba i dotazy na Star Dance (sedmé místo). Samozřejmě je zajímalo hlavně to, kdo vypadl.

1. Non-hodgkinův lymfom, rakovina mízních uzlin, kde jsou mízní uzliny – nárůst hledanosti o 1 724 %

Jméno Karla Gotta silně rezonuje ve vyhledávání Seznam.cz již od chvíle, kdy byl převezen do nemocnice. Minulý týden nebyl výjimkou, velký zájem byl o nemoc, kterou mistrovi diagnostikovali lékaři. Non-hodgkinův lymfom Češi neznají a název rakovina mízních uzlin zase skrývá jinou záludnost – kde jsou vlastně ty mízní uzliny? Naštěstí internety jsou nekonečná studnice informací, takže kdo chtěl, zvědavost jistě ukojil. A Karlovi přejeme v léčbě hodně sil.

2. Kluci v akci jablečný koláč s čokoládou – absolutní nárůst

Jídlo je po televizi, pivu a tragédiích téma, kterému Češi jen těžko odolávají. A jestli se vařečkou zrovna ohání Pohlreich nebo Kluci v akci – to už je celkem jedno. Ani my nezůstaneme pozadu a nabízíme vám exkluzivní kuchařské okénko na onen jablečný koláč: 1,5 hrnku cukru vyšleháme s 5 vejci, vmícháme hrnek slunečnicového oleje, 2 hrnky hladké mouky se lžičkou jedlé sody a vrchovatou lžičkou skořice, přidáme ¾ hrnku sekaných vlašských ořechů, nasekanou hořkou čokoládu a na závěr 4 nadrobno nakrájená jablka. Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C asi půl hodiny – a pak už se jen snažíme nemlaskat moc hlasitě. Dobrou chuť! A nemusíte hledat.

apple pie

3. TN.cz test jogurtů – absolutní nárůst

A po sladkém koláči si dáme bílý jogurt. Nebo přesněji – bílý jogurt obsadil třetí příčku. Zájem o tento produkt vyvolal server TN.cz se svým srovnávacím testem. A výsledek? Všechny jsou více či méně kvalitativně i chuťově v pořádku, a navrch se ještě dozvíme tip, jak si jednoduše udělat doma jogurt řeckého typu: ten obyčejný nechejte prostě přes noc odkapat v síťce! Ano, taky máme pocit, že toto vydání začíná až nápadně připomínat receptář. 

4. Adriana Campos – absolutní nárůst

Autonehoda, při které zemřou dítěti rodiče, je pro bulvár šťavnaté sousto. Blesku tak neunikla smrt kolumbijské herečky Adriany Campos a jejího manžela. Slyšíte její jméno poprvé? Nejste sami. Ale Blesk napoví: byla prý známá z telenovel úspěšných i v Česku, například Zorro, tajemná tvář. A realita? Telenovela se jmenuje Zorro: Meč a růže a na ČSFD je často hodnocena slovem Odpad! Nevadí. Tak to zase zkusí s jinými zaručenými informacemi

5. Kryštof Srdcebeat tour 2016 – nárůst hledanosti o 18 850 %

Ať už máte na skupinu Kryštof jakýkoli názor, jedno se pánům musí nechat – koncerty mívají narvané k prasknutí. Tím pardubickým kapela minulý týden završila vyprodané halové turné k albu Srdcebeat. A aby toho nebylo málo, na řadě je Kryštof Srdcebeat Club Tour 2016, které se od 24. února do konce března objeví v klubech 14 měst Česka. Fanynky tak mají šanci být svému idolu Krajčovi o pořádný kus blíž!

Total
0
Shares
Další články