Překladač jazyků a další novinky z Google Glasses

Stanou se brýle od Googlu nástrojem, díky němuž spolu budou moci dva lidé konverzovat, aniž by znali jakýkoliv společný jazyk? Možná. Google právě začíná aktivně spolupracovat vývojáři na ladění svého produktu a jakmile se k jeho hardwaru dostanou, pak teprve začneme objevovat skutečný potenciál celého zařízení.

Google Glasses jsme shodou okolností zmínili včera jako jeden z konceptů, který bychom vážně chtěli vidět ve skutečném světě. A hned se objevilo několik novinek, díky nimž to platí ještě víc. Brzy se augmentované brýle dostanou do rukou nezávislých vývojářů a první z nich už ukazují, že můžeme očekávat velké věci.

Svůj první koncept ukázal velký fanoušek celého projektu Will Powell, zatím v trochu neohrabaném technologickém provedení s využitím již dostupných aplikací z jiných zařízení, ale přesto v zásadě jednoduchý a funkční. Na videu vede španělsko-anglickou konverzaci se svou sestrou, jejíž slova se v podobě titulků jen s malou prodlevou překládají na displej brýlí. Musíme uznat, že ta představa je vážně hodně lákavá…

Vývojářům, kteří v rámci konference Google I/O využili možnost za 1500 dolarů si prototyp brýlí objednat, také došel do schránek první e-mail, a to přímo od zakladatele společnosti Sergeye Brina. Je z něj zjevné, že Google tuto příležitost nenabídl proto, aby přednostně poskytl svým největším fanouškům novou hračku, ale že počítá s aktivní podporou všech zúčastněných na testování a zdokonalování produktu a hledání všech jeho možností.

V rámci dopisu Brin popsal také jednu z nových funkcí, kterou je možnost automatického pořizování fotek v určitém intervalu (v tomto případě po deseti vteřinách). Rozlišení sice není velké, ale pokud jde o zachycení unikátního okamžiku, nemusí být až tak rozhodující. Obzvlášť v době, kdy si mnozí zvykli fotit i dovolenou na mobil, protože jim to tak zkrátka stačí. Další novinky kolem projektu lze sledovat na stránce Project Glass na Google+, ne všechny statusy jsou ale bohužel veřejné.

Takže, vážení vývojáři, nezklamte nás!

Via TNW, TC

Total
0
Shares
Další články