Prázdninový provoz televize změnil hledání na webu. Jak se na něm Češi vyřádili?

Výměna manželek má prázdniny, a tak museli Češi pikantérie ze soukromí ostatních hledat jinde. Naštěstí i u nás máme podivná úmrtí (i když ta mediálně nejsledovanější si dělíme s Egyptem), ještě podivnější plány na zavádení novinek tuzemské vlády a taky sport, žejo. Jak se tedy Češi v hledání na Seznamu předvedli tentokrát?
Zdroj: Flickr, Kevin Trotman, Tuning Into Yesteryear

Výměna manželek má prázdniny, a tak museli Češi pikantérie ze soukromí ostatních hledat jinde. Naštěstí i u nás máme podivná úmrtí (i když ta mediálně nejsledovanější si dělíme s Egyptem), ještě podivnější plány na zavádení novinek tuzemské vlády a taky sport, žejo. Jak se tedy Češi v hledání na Seznamu předvedli tentokrát?

1. Kramný Petr soud online – nárůst hledanosti o 2 146 %

Jistou náhradu nejspíš našli v soudním procesu s Petrem Kramným. Ten je obviněn z vraždy své manželky Moniky a osmileté dcery Kláry. Kramný přesvědčuje soud, že na dovolené v Egyptě šlo o otravu, odborníci ale jeho verzi odmítají, pravděpodobné prý je zabití elektřinou. Některé detaily případu by si člověk nakonec vlastně nechal radši ujít.

2. Datová schránka – nárůst hledanosti o 1 400 %

Používání datových schránek je u Čechů očividně čím dál oblíbenější, od jejich zavedení uplyne zanedlouho už šest let. Proto zaujala zpráva o návrhu novely zákona, se kterou nyní přichází ministerstvo financí. V rámci agendy DPH již některá podání nebude možné přes datové schránky správci daně zasílat. Jasně, zpátky k papíru a do fronty na poštu! To stejně vždycky fungovalo líp.

Zdroj: Flickr, Yathin Follow, LOL Squirrel
Zdroj: Flickr, Yathin Follow, LOL Squirrel

3. Wimbledon 2015 výsledky – nárůst hledanosti o 661 %

Obhájí Petra Kvitová loňský triumf z Wimbledonu? Anebo jí nahradí Lucie Šafářová, která má teď formu jako víno? A jak daleko dojde Tomáš Berdych? Na všechny tyto otázky odpověď už známe a bohužel nejsou moc pozitivní. I když letošní travnatý král turnajů právě vstoupil do bojů a trofeje nevyšší, už se musí obejít bez české účasti ve dvouhrách. Tak komu fandit teď, že?

4. Nicholas Winton – nárůst hledanosti o 7 218 %

Ve věku úctyhodných 106 let nás 1. července opustil neobyčejný člověk. Nicholas Winton v roce 1939 zachránil 669 převážně židovských dětí před transportem do koncentračního tábora tím, že jim zajistil přesun do Anglie. Nejen tito zachránění, ale i jejich děti a vnoučata tak vděčí za život jedinému muži, který o tomto skutku nerad mluvil, a dokonce ho skoro 50 let tajil i před svou rodinou, když však tajemství objevila na půdě jeho žena. Hrdina jako z románu, nemyslíte?

5. Kvalita vody ke koupání – nárůst hledanosti o 1 591 %

Začátek prázdnin se opravdu vydařil. Tropické teploty se promítly i do vyhledávaných témat tohoto týdne. Na co jiného by člověk taky v horku myslel častěji než na tekutiny? A kupodivu tentokrát nešlo o pivo, ale o vodu! Koupání prostě k létu patří. Bohužel ale stejně tak i sinice. A ty můžou letní pohodu hodně znepříjemnit. Proto je dobré se o kvalitě vody přírodních koupališť informovat předem, nejlépe na těch internetech.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Janem Jelínkem o tom, proč se z agentur stávají inkubátory

Světy startupů a digitálních agentur k sobě měly vždy blízko. Jak zájmem o technologie a přitažlivostí pro podobný typ lidí, tak pojetím inovace a kreativity, jejímž principem je podle creative bitch agentury 2FRESH Honzy Jelínka "nebát se dělat chyby a zkoušet nové věci". Možná i proto nyní tahle firma chystá vlastní malý inkubátor a není zdaleka jediná, kdo uvažuje tímto způsobem.