Praha organizuje svůj první metropolitní hackathon. Programátorům poskytne vlastní data z různých zdrojů

V Praze se v poslední době pořádají hackathony prakticky každý víkend. Smart Prague Hack Fest 2018 ale přesto bude něčím speciální. Pořádá ho totiž samo hlavní město Praha, které poskytne zajímavá data z metropole. A účastníci budou muset s jejich pomocí vytvářet užitečné aplikace, jež by mohli Pražané využívat.

Smart Prague Hack Fest 2018 se uskuteční ve dnech 8. až 9. června v rámci akce Legendy na Výstavišti Praha a pořádá ho Operátor ICT. Právě tato městská firma má v Praze na starosti inovace a zavádění moderních technologií. Na akci se podílí také Smíchovská střední průmyslová škola.

„Hackathony jsou skvělou příležitostí, jak do diskuse o inovacích v Praze vtáhnout mladou generaci. Proto jsme se rozhodli uspořádat vlastní metropolitní hackathon. Mladým talentům poskytneme pražská data z různých oblastí a uvidíme, s jakými nápady přijdou,“ uvedla k akci primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Meze se nekladou

Praha v rámci svého historicky prvního hackathonu poskytne zajímavá data o městě z různých zdrojů a oblastí. Vývojáři pak budou mít 24 hodin na to, aby vymysleli, jak data smysluplně využít.

Smart Prague Hack Fest 2018 je otevřený studentům středních a vysokých škol. Soutěžit mezi sebou budou pětičlenné týmy. Na místě budou k dispozici zkušení mentoři, se kterými se bude možné o vznikajících nápadech radit. Výherci získají 1 000 eur na rozvíjení svého nápadu. Další formou odměny budou odborné stáže v městských a partnerských organizacích.

„Tématicky jsme pojali hackathon záměrně hodně široce. Soutěžící budou pracovat s daty z různých oblastí, jako je doprava, energetika, bezpečnost, životní prostředí nebo turistika. Cílem je přijít s novými nápady, jak by Praha mohla zlepšit své služby třeba v elektromobilitě, sdílení vozidel, recyklaci odpadů, informovanosti občanů, znečištění ovzduší a tak dále,“ vysvětluje Benedikt Kotmel, projektový manažer Operátora ICT.

Více informací včetně registračního formuláře najdete na www.praguehackfest.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google se spojil s… KitKat? Příští Android ponese jméno čokolády. Fascinující

Ne, není to náhoda. Příští verze operačního systému Android se bude jmenovat KitKat a stejnojmenná značka v tom jede taky. Výsledkem je mimo jiné pozoruhodná reklama od KitKat, která paroduje naleštěná videa technologických firem. A když říkáme pozoruhodná, myslíme divná. A když říkáme divná, myslíme zvláštním způsobem vzrušující a zábavná.