Práce v digitálu: Techloop, hledání práce ušité na míru IT specialistům

Není žádným tajemstvím, že se v České republice – a koneckonců i všude jinde ve světě – firmy potýkají s nedostatkem vývojářů a jiných IT odborníků. A zatímco poptávka po IT expertech raketově roste, jejich množství se až tak dramaticky nezvyšuje.

Výsledkem je stále se zvětšující mezera na trhu (dle studie Microsoftu bude v roce 2020 chybět asi 1 milion IT profesionálů) a najmout vývojáře je proto pro firmy stále obtížnější.

Idylka pro IT odborníky (anebo taky ne)

Na první pohled je tato situace velkou výhrou pro všechny IT profesionály. Firmy se o ně totiž přetahují, nabízejí nejrůznější benefity a vývojáři jsou tak zavalováni spoustou skvělých pracovních nabídek.

Většina vývojářů a ostatních lidí z IT oboru tuto idylickou představu ovšem rychle vyvrací. Shodují se, že nabídek sice, zejména od personálních agentur, dostávají nespočet, ale většina z nich je zcela nerelevantních (klasickou už se stala situace, kdy je Java vývojáři nabízena Javascript pozice či naopak) či vágně formulovaných („neopakovatelná kariérní příležitost“ atd. bez dalších detailů).

Když se tedy poohlížejí po nové pracovní příležitosti, dávají IT experti stále přednost doporučením od rodiny či známých. Tím se sice vyhnou faktoru „otravnosti“, ale na druhou stranu výrazně omezují svoje možnosti. Pokud tedy nejsou mistři světa v networkingu…

Pro firmy, které shánějí nové spolupracovníky a za hledání platí tučné sumy agenturám a pracovním portálům, je tato situace také velmi frustrující.

Techloop jako odpověď

Online platforma Techloop přistupuje k IT náboru úplně jinak – je totiž obráceným virtuálním trhem IT práce. To v praxi znamená, že na Techloop firmy přímo kontaktují zaregistrované IT odborníky dle svých preferencí. Odpadá tedy problematická funkce prostředníka, čímž se celý proces zrychluje a zjednodušuje a pracovní nabídky jsou tak i mnohem relevantnější.

„Zvětšující se propast mezi poptávkou a nabídkou IT talentu jsme uchopili jako výzvu a příležitost k radikální změně toho, jak firmy IT profesionály hledají. Pochopili jsme, že větší tlak ze strany personalistů a více inzerátů na pracovních portálech není odpověď. Tou je naslouchání potřeb a preferencí obou stran. Výsledkem bylo vytvoření Techloop,“ říká CEO Joao Duarte.

Mezi pravidla využívání Techloop také patří, že firmy již při prvním kontaktu s vybranými IT odborníky uvádějí, na čem by daný člověk pracoval a v jaké relaci by se pohybovala finanční odměna.

Hledání po celé Evropě

Uživatelé z řad vývojářů a dalších IT expertů jsou navíc z pohledu firem anonymní. Nelze tedy zobrazit jejich jméno ani název společnosti, pro kterou momentálně pracují, což velmi oceňují zejména v případě, že se chtějí porozhlédnout po možnostech na trhu, ale přitom neriskovat, že to odhalí jejich nadřízení.

Kvůli tomuto radikálně jinému přístupu je Techloop mezi IT odborníky oblíbenější než personální agentury nebo pracovní portály. Důkazem budiž, že jej momentálně využívá přes 35 tisíc vývojářů – a to nejen v (pro Techloop domovské) České republice, protože se za pouhé dva roky své existence úspěšně rozrostl i na Slovensko, do Maďarska, Nizozemí a nově i Švédska. Podle slov jeho zakladatelů tímto navíc expanze rozhodně nekončí: ještě letos se Techloop chystá rozšířit působnost do několika dalších zemí.

Total
0
Shares
Další články