Pokémoni se po dvaceti letech vrátili do Česka! Vyhledávání na webu zaplnily pokébaly

Letos v létě chce být každý Ashem Ketchumem. A na rozdíl od konce 90. let, kdy japonská mánie vtrhla do Česka poprvé, to tentokrát jde! Vedle Pokémon Go ale samozřejmě zbývá čas i na dovolenou v Chorvatsku, ostravské hudební barvy a filozofii z poslanecké sněmovny. Jen škoda, že se mezi skokany neustále tlačí také teroristé… Opět přinášíme největší nárůsty ve vyhledávání na Seznamu.

1. Pokémon Go – nárůst hledanosti o 2 806 %

Nejlepší hubnoucí aplikaci hrál už každý. Chytají vojáci na frontové linii v Mosulu, chytá izraelský prezident ve své kanceláři i Kája Čížek v Autobazaru Monte Karlo. A táty, co prošvihli porod potomka, protože v rohu místnosti seděl Pikachu, snad radši nepočítáme…

LMFAO of COURSE the @mets have crabs. #baseballswag #pokemongo (via @birdmanbats )

Fotka zveřejněná uživatelem Baseball Swag™ (@thebaseballswag_),

2. Colours of Ostrava 2016 – nárůst hledanosti o 19 168 %

Karlovy Vary se minulý týden přestěhovaly do Ostravy. Všichni hipsteři, intelektuálové, vegani a ekologové, kteří jsou zbytek roku zalezlí v pražské kavárně, uskutečnili pouť napříč republikou a jeli svým přísným uchem zhodnotit hudební produkci Underworld a těch dalších kapel, na něž by fanoušci Kabátů koukali jako na zjevení. Kvalitní zvuk se rozléhal Dolní oblastí Vítkovic a přehlušil i déšť, díky kterému by letošní Colours snesly srovnání i s legendárním Woodstockem. Hodinky nebo holínky, chtělo by se říct… no, v tomhle případě radši ty holínky.

3. Pavlína Nytrová – absolutní nárůst

UTOPISTICKÁ POHÁDKA Z ROKU 2020: Milé děti, v české poslanecké sněmovně žila byla v roce 2016 paní jménem Pavlína Nytrová. Ta to měla v hlavě tůze popletené. Svoje znalosti čerpala z diskuzí na internetu a ze svých pocitů – myslela si, že „se homosexuálové budou snažit zrealizovat sex s dětmi, protože je mezi nimi vysoká promiskuita, vysoký výskyt pohlavních a jiných chorob, nadprůměrný sklon k alkoholu a drogám ve srovnání s heterosexuální společností.“ Naštěstí tenhle její exces otevřel ostatním poslancům oči a schválili zákon, díky kterému jsme si vás mohli adoptovat z dětského domova. A od té doby máte dva tatínky.

Fotomontáž: Lukáš Bašta, Zdroj: Facebook  

4. Nice, pád Bastily – nárůst hledanosti o 2 955 %

Oslavy výročí pádu Bastily a začátku Velké francouzské revoluce vystavily letos v Nice velmi smutný a znepokojivý účet. Během útoku, kdy terorista vjel kamionem do nic netušícího davu, zemřelo 84  lidí. Ironií osudu je malá česká stopa – právě v tomto období se totiž ve francouzských kinech začínal promítat film Já, Olga Hepnarová vyprávějící příběh pražské vražedkyně, jejíž způsob masakru dovedl Mohamed Bouhlel k děsivé dokonalosti.

5. Počasí Chorvatsko 14 dní – nárůst hledanosti o 19 300 %

Češi, co nehonili Pokémony, neobjížděli festivaly ani se nepřipletli k teroristickému útoku, sázeli na osvědčenou a léty prověřenou klasiku – podnikali nájezdy do Chorvatska. „Mámo, paštiku, pivo i řízky na cestu máme, akorát to počasí, aby nám vyšlo. Podívej se radši na ty internety, jak tam ty dva týdny bude,“ znělo českými domácnostmi tolikrát, že o pátém místě našeho žebříčku bylo rozhodnuto. A co myslíte? Jasně, bude tam hezky! A určitě se najde i nějaký ten PokéStop!

Total
0
Shares
Další články