Po Yahoo mění logo i Google. Bude pěkně placaté

První redesign od roku 2010. Kromě loga se mění i titulní stránka na nejnavštěvovanější adrese světa.

Kromě Yahoo prošel v září proměnou i konkurenční vyhledávač Bing od Microsoftu. Google na na svém blogu blogu uvedl, že teď bude postupně nové logo roubovat na všechny své služby.

“Teď je ideální doba na takové změny. Hlavní je, aby produkt vypadal dobře před Vánoci,” tvrdí pro BBC analytička konzultační firmy Forrester Sarah Rotman Epps. “Musí to ale udělat citlivě, protože úspěch firem jako Google dost závisí na loajalitě zákazníků a ty by mohly rychlé změny zaskočit,” dodává obecnou analytickou pravdu o světě, ve kterém je, jak říká šéfka českého Google Táňa le Moigne: “konkurence jen o jeden klik vedle.”

GoogleLogo

Podle analytiků by mohlo zjednodušení vstupní stránky nalákat víc lidí do spárů Google+. Změny se dotkly i dalších služeb jako třeba Google Drive, YouTube nebo obchod Play. Z titulní stránky se k nim uživatelé dostanou kliknutím na ikonu aplikací, která vypadá stejně jako v Androidu.

“Myslím, že jde o další z kroků Googlu, jak udělat z Google+ místo, kde si uživatelé zařídí úplně všechno,” dodává Carolina Milanesi z Gartneru.

 

via BBC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zakladatelé Googlu, Facebooku financují novou cenu pro vědce zachraňující životy

"Léčit nemoci by mělo mít větší cenu než touchdown," vyjádřil se k příležitosti prvního udělování nových cen pro vědce Breakthrough Prize zakladatel Googlu Sergey Brin. Cílem projektu, který kromě Brina financují i Zuckerberg a Milner, je mimo jiné zajistit, aby ti nejlepší z nejlepších, kteří se věnují vědě zachraňující lidské životy a přicházejí s přelomovými objevy, nezůstali zkrátka ani finančně a byli zviditelněni jako hrdinové.