Plány na novou jedničku dlouho nevydržely. Petr Sýkora prodává Klido.cz a vrací se značka Pepa.cz

V srpnu českým slevovým světem otřásala zpráva o velkém rozbroji uvnitř portálu Pepa.cz, tehdejší dvojky za nedostižným Slevomatem. Neshody jednatelů nakonec skončily odchodem výkonného ředitele Petra Sýkory, který si svůj byznys přestěhoval na Klido.cz. A už v září hlásil, že chce být novou jedničkou na českém trhu pro výběr tuzemské dovolené…

Jenže jeho plány nakonec měly jen velmi krátkou životnost. Dlouholetý ředitel portálů Pepa.cz a později Klido.cz nyní oznámil, že slevový svět zcela opouští. Podle Sýkory to je jediné řešení, jak spory vzniklé mezi společníky firmy Portál pepa.cz, s.r.o., jež Pepa.cz provozovala, vyřešit.

Sýkora je z kola venku

Je to vcelku překvapivé rozhodnutí poté, co na sebe obě strany podávaly trestní oznámení a osočovaly se z různého nekalého jednání. Podrobně jsme příběh Petra Sýkory, jeho konec na Pepa.cz a bleskové založení Klido.cz popisovali na Těchinternetech v září. Sýkora tehdy mimo jiné obviňoval ze zpronevěry Jiřího Jankova, spoluzakladatele Pepa.cz. Právě s ním se ale nyní nakonec dohodl.

„Nebylo to snadné rozhodnutí. Po několikaměsíčních bojích obě strany musely najít společnou řeč, protože právní situace, která vznikla, mohla zlikvidovat oba projekty. Museli jsme tedy začít vzájemně komunikovat a najít v relativně krátkém čase řešení, které zajistí pokračování byznysu a které partnerům i zákazníkům nepřinese žádné komplikace. Proto jsme se domluvili, že můj odchod a prodej mého obchodního podílu bude nejlepší variantou,“ komentuje situaci Sýkora.

Petr Sýkora opouští Pepa.cz i Klido.cz

Cenu transakce odmítly obě strany zveřejnit. Výsledkem je ale v každém případě to, že veškeré spory, jež v posledních měsících probíhaly, byly vyřešeny. „Uzavřeli jsme obsáhlou dohodu o narovnání, na jejíž základě se všechny kroky, které strany podnikly v minulých měsících, narovnávají. Tedy zjednodušeně řečeno ruší,“ potvrdil pro Tyinternety Sýkora.

Pepa.cz je zpět

Zmíněný Jiří Jankov odkoupil od Petra Sýkory veškeré jeho podíly jak ve společnosti Portál Pepa.cz, tak ve společnosti Propertio, provozovateli nově vzniklého Klido.cz, a to prostřednictvím slovenské společnosti Jožko.sk, s.r.o. Dalším výsledkem této dohody je, že se v hlavní roli znovu vrací značka Pepa.cz.

Zveřejnil(a) Klido.cz dne 10. listopad 2017

„Projekt Klido.cz postupně utlumíme a plně se navrátíme ke značce, kterou mají naši zákazníci tak rádi. V letošní sezoně chceme dokázat, že na naší pozici dvojky na trhu se nic nezměnilo,“ uvedl Radim Kubeček, nový výkonný ředitel portálu Pepa.cz. Ten by měl do budoucna kopírovat vizi, jakou nastínil Petr Sýkora v posledních měsících v rámci Klido.cz, tedy soustředit se na poskytování dovolených.

„Jednou z mých hlavních podmínek transakce bylo zjištění záměru protistrany o budoucnosti, respektive směřování celé firmy. Původní vlastník, který nyní firmu stoprocentně ovládá, chce pokračovat v dříve nastaveném směřování společnosti. Hlavním cílem bude budování silné pozice prodejce tuzemské dovolené a vylepšení rezervačního systému, který zákazníkům již dnes usnadňuje nákup na webu pepa.cz,“ hlásí Sýkora, přestože na další vývoj slevového portálu již nebude mít žádný vliv.

Každopádně když se v srpnu oblíbený slevový portál rozdělil, na doméně pepa.cz se objevil pouze agregátor slev odkazující na nabídky na HyperSlevy.cz a Sýkora proti tomu začal na Klido.cz budovat portál, který se měl stát jedničkou na českém trhu právě pro výběr tuzemské dovolené. O to totiž měli zákazníci dlouhodobě největší zájem. I proto bude zajímavé sledovat, jak se bude staronový pepa.cz dále vyvíjet.

Vzhledem k rozseknutí dlouhotrvajícího sporu by nicméně měli být nakonec spokojení partneři i zákazníci, kteří si opět mohou uložit adresu www.pepa.cz – právě na ni je nově přesměrovaná doména Klido.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Překladač jazyků a další novinky z Google Glasses

Stanou se brýle od Googlu nástrojem, díky němuž spolu budou moci dva lidé konverzovat, aniž by znali jakýkoliv společný jazyk? Možná. Google právě začíná aktivně spolupracovat vývojáři na ladění svého produktu a jakmile se k jeho hardwaru dostanou, pak teprve začneme objevovat skutečný potenciál celého zařízení.