Pilulka za první polrok utržila přes miliardu, letos cílí na 2,5 miliardy

Skupina Pilulka, kterou založil a vede Martin Kasa, za první půlrok vykázala meziroční nárůst tržeb o 31 procent a o šedesát milionů tak přesáhla hranici jedné miliardy korun. Největší podíl tvoří internetová divize.

„Růst v prvním pololetí byl zapříčiněn několika faktory. Lehce ale cíleně jsme rozšířili nabízený sortiment, úspěšně zahájili provoz v Rumunsku a lépe pracovali s category managementem ve všech kanálech. Rostli jsme tak na tržbách ve všech divizích skupiny. Jako velmi důležité pro rozvoj skupiny vnímáme meziroční nárůst hrubé marže o 4 % oproti roku 2018. V tomto úsilí budeme i nadále pokračovat a zvyšovat efektivitu skupiny Pilulka. Jen tak můžeme zákazníkům přinášet inovativní služby a perfektní servis,“ říká Kasa, spolumajitel Pilulky.

Letošní rok tak tržby mají překonat 2,5 miliardy korun, protože druhá polovina roku je díky vánoční sezoně pro Pilulku silnější o 30 procent. K růstu má pomoct také několik nových služeb pro zákazníky, s jejichž spuštěním firma čekala na nové webové stránky ve všech zemích.

Celá skupina působí na českém, slovenském a rumunském trhu od roku 2013 a v současnosti provozuje 120 lékáren. Síť by se ještě letos měla rozšířit, podle vyjádření Kasy firma plánuje otevírat nové franchisové lékárny a v případě zajímavých akvizičních cílů i vlastní Pilulka lékárny.

Cílem české části skupiny Pilulka.cz je letos zásilkově utržit více jak miliardu korun (do zásilkových tržeb nejsou počítány rezervace v kamenných lékárnách), a podle vyjádření firmy tak potvrdit roli internetového lídra lékárenství v regionu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Specialista online marketingu

Do Skrz.cz hledáme budoucí hvězdu internetového marketingu. My jsme jeden z největších inzerentů českého internetu. Můžeš u nás spravovat krásná PPC, plnit Facebook zajímavými věcmi, hrát si s Analytics a čas od času nám o tom podat report. Zaujala tě práce?