Pilulka za první polrok utržila přes miliardu, letos cílí na 2,5 miliardy

Skupina Pilulka, kterou založil a vede Martin Kasa, za první půlrok vykázala meziroční nárůst tržeb o 31 procent a o šedesát milionů tak přesáhla hranici jedné miliardy korun. Největší podíl tvoří internetová divize.

„Růst v prvním pololetí byl zapříčiněn několika faktory. Lehce ale cíleně jsme rozšířili nabízený sortiment, úspěšně zahájili provoz v Rumunsku a lépe pracovali s category managementem ve všech kanálech. Rostli jsme tak na tržbách ve všech divizích skupiny. Jako velmi důležité pro rozvoj skupiny vnímáme meziroční nárůst hrubé marže o 4 % oproti roku 2018. V tomto úsilí budeme i nadále pokračovat a zvyšovat efektivitu skupiny Pilulka. Jen tak můžeme zákazníkům přinášet inovativní služby a perfektní servis,“ říká Kasa, spolumajitel Pilulky.

Letošní rok tak tržby mají překonat 2,5 miliardy korun, protože druhá polovina roku je díky vánoční sezoně pro Pilulku silnější o 30 procent. K růstu má pomoct také několik nových služeb pro zákazníky, s jejichž spuštěním firma čekala na nové webové stránky ve všech zemích.

Celá skupina působí na českém, slovenském a rumunském trhu od roku 2013 a v současnosti provozuje 120 lékáren. Síť by se ještě letos měla rozšířit, podle vyjádření Kasy firma plánuje otevírat nové franchisové lékárny a v případě zajímavých akvizičních cílů i vlastní Pilulka lékárny.

Cílem české části skupiny Pilulka.cz je letos zásilkově utržit více jak miliardu korun (do zásilkových tržeb nejsou počítány rezervace v kamenných lékárnách), a podle vyjádření firmy tak potvrdit roli internetového lídra lékárenství v regionu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Sport a televize: Může být něco víc? Aneb co Čechy minulý týden zajímalo na internetu

Co se stane, když se spojí dvě témata, která Češi milují? Zrodí se vítěz žebříčku hledanosti na českém internetu.Mluvíme o spojení sportu a televize - tedy o sportovní televizi. Zajímavější už by mohlo být jen spojení celebrit a televize. Jenže, to bychom pak neměli čas na nějaké to internetové vyhledávání. To zatím máme, co tedy na Seznamu minulý týden vedlo?