Pepa.cz, dvojka českého slevového trhu, přišel o doménu. Přestěhoval se na Klido.cz

Velkou nepříjemnost řeší dosavadní dvojka mezi českými slevovými portály, Pepa.cz. Společnost Portál pepa.cz, s.r.o. totiž přišla o doménu, kterou měla dlouhé roky pouze v pronájmu, a musí svůj byznys minimálně dočasně přesunout jinam. Na původní doméně Pepa.cz ovšem okamžitě vyrostl nový slevový portál.

Pepa.cz byl v posledních letech jasnou dvojkou na slevovém trhu v České republice za Slevomatem, nyní je ovšem jeho budoucnost nejistá, minimálně tedy na původní doméně Pepa.cz, kde se aktuálně nachází velmi podobný slevový portál, ale již ne pod kontrolou firmy Portál pepa.cz.

„Dnes (7. 8.) v noci majitel domény Pepa.cz, kterou jsme mnoho let na základě licence využívali, ukončil v rozporu se smlouvou provoz projektu Pepa.cz. Naše společnost bohužel nikdy nebyla držitelem domény, její využívání však bylo ošetřeno licenční smlouvou. Spolu s tím došlo ke spuštění nové webové prezentace, nad kterou momentálně bohužel nemáme kontrolu,“ vysvětluje situaci výkonný ředitel Pepa.cz Petr Sýkora.

Nový Pepa.cz od Millenium Prague s.r.o

Situace je pro Pepa.cz o to složitější, že nový web na této adrese spustil jeden ze společníků firmy, který se – dle prohlášení Portál pepa.cz – snaží doménu „ukrást, anebo zcela nelogicky zlikvidovat dvojku na trhu a fungující projekt“.

Na adrese Pepa.cz je tak aktuálně k nalezení nový slevový portál se sloganem „Jedeme s Pepou“, u něhož je místo staršího vousatého pána mladý muž. Službu provozuje Millenium Prague s.r.o a na první pohled byste si ani změny nemuseli všimnout.

Původního Pepu, jemuž právě Millenium Prague s.r.o ukončila pronájem domény, nově – a podle provozovatelů dočasně – najdeme na adrese Klido.cz, kterou dokresluje slogan „Dovolená? Klíďo.“ Původně přitom Portál pepa.cz, s.r.o. oznámil, že se nuceně přesouvá na adresu Pobytov.cz. Z ní už ale nyní vede přesměrování na Klido.cz, což by měla být podle vyjádření firmy finální destinace.

Původní Pepa.cz na adrese Klido.cz

„Nekrachujeme, jsme v dobré finanční kondici, závazky průkazně plníme. Jen jsme nyní přišli o doménu, bojujeme s nekalým jednáním jednoho ze společníků a (dočasně) běžíme na nové doméně www.pobytov.cz,“ psal ještě v pondělí Petr Sýkora. Pobytov.cz tak již nyní neplatí a finanční situaci zmiňoval z toho důvodu, že na původní doméně byla zveřejněna nepravdivá informace, že jeho společnost Portál pepa.cz, s.r.o. je v likvidaci. Ta již nyní na webu chybí.

Vedení Portál pepa.cz jakékoliv podobné informace o své finanční situaci odmítá a činí veškeré právní kroky, aby bylo zamezeno poškozování jeho dobrého jména. „V současnosti máme v aktivech 44 milionů korun, přičemž 90 % tvoří finanční hotovost, hodnota závazků je na úrovni 40 milionů korun. Pro reference je možné kontaktovat naše partnery, kterým platíme vždy a včas,“ ujišťuje Sýkora.

Jak se bude situace nadále vyvíjet, není jasné. Podle všeho ovšem probíhá boj mezi několika společníky o ovládnutí firmy, která si na vlastní kůži ověřila, že pokud doménu, na níž svůj byznys provozujete, skutečně nevlastníte, můžete se velmi snadno a rychle dostat do pořádných problémů.

Total
0
Shares
Další články