Osobnostní týden na webu: Čechy zasáhla modelka Playboye i stromový muž

Minulý týden nás zajímaly hlavně osobnosti. Ty z titulků bulvárů především, samozřejmě. Nezapomeňme ovšem ani na oblíbené Ano, šéfe! a zajímavost nakonec – stromového muže. A jednu valentýnskou exkurzi. Dívejte, co lidé na Seznamu považovali za nejdůležitější.

Abychom poskytli přehled hledání na webu kompletní, musíme zmínit lednový zásah stále komerčně úspěšnějšího Valentýna. Ten v lednu ťukali Češi do vyhledávače Seznamu víc než čtyřitisícekrát. A spojení “dárky k valentýnu” se v lednu dostalo na číslo 727.

Jestli Češi tomuhle svátku plně rozumí, to ale není jisté. Že si ho pletou dětským dnem, naznačuje třeba hledání výrazů „omalovánky valentyn“ a „valentyn tvoreni s dětmi“. Jiní romanticky ladí plochu svých počítačů, ložnice, i předkrm hlavního chodu. Hledali totiž výrazy jako „pozadí na plochu valentýn“, „povlečení na valentýna“ a „předkrm na valentýna“. A poslední statistika: 6 028 dotazů položených zamilovanými ženami versus asi 720 dotazů od nepříliš nadšených mužů. Tak my radši jdeme na klasické týdenní nárůsty.

1. Katie May – absolutní nárůst

Když jste modelka fotící pro Playboy, vaše sexy selfiečka vám vynesou titul „královna Snapchatu“, ale zničehonic umřete na mrtvici ve 34 letech, je dost pravděpodobné, že se dostanete na vrchol našeho žebříčku, protože lidi (nejen v České republice) si vás začnou vyhledávat jako diví. Je to tedy prachbídná náplast, uznáváme, obzvlášť když po vás zůstala sedmiletá dcera, na jejíž zaopatření a studia teď probíhá veřejná sbírka.

P. S. : Dlouho jsme vybírali fotku, kterou bychom vás nepohoršili. Ti, kdo se pohoršit chtějí, jich mají k dispozici přehršle.

 

Fotka zveřejněná uživatelem Katie May (@mskatiemay),

2. Hana Humpálová – nárůst hledanosti o 16 829 %

Týdeník Respekt napsal, že za dívky unesené v Pákistánu zaplatila Česká republika 6 milionů dolarů, tedy 145 milionů korun. Čechy zajímají další osudy mladých žen, a o to víc zbystří, když se dočtou, že Hana Humpálová údajně převzala islámskou víru svých věznitelů. Podle Respektu se loni na podzim zřejmě pokusila ke svým únoscům vrátit, byla však zastavena na turecké hranici a poslána zpět domů. Jiná média zas vyrukovala s tím, že Hanča prostě jela na dovolenou do Turecka. Tak nevíme, Stockholmský syndrom, nebo ty internety všechno nafouknou?

3. Motorest pod Řípem – nárůst hledanosti o 37 713 %

Dokážete si představit, že bychom jeden týden neměli v žebříčku restaurační zařízení, kde se zrovna mihl s Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich? To by byl konec světa! Dobrá zpráva je, že vše je v rovnováze a planeta Země vydrží minimálně ještě týden. Tentokrát tedy slavný kuchař pomáhal v Motorestu pod Řípem, kde narazil na psychicky zdeptanou ženu, jíž k provozu restaurace nutí její otec. A nás zajímá, jaké další sociální drama nám uvaří příště!

4. Robert Pergl – nárůst hledanosti o 76 233 %

Víte, kdo je Robert Pergl? Teď už asi jo, když jste si ho minulý týden tak vyhledávali. Není divu, dotyčný se stal třetím českým majitelem nejrychlejšího modelu Ferrari nazvaného příhodně LaFerrari, jichž po světě jezdí pouhých 499. A protože na to má, rozhodl se Pergl připlatit snad za jedinou věc, která není v základní výbavě – a sice perleťový lak. Ten sice stojí jako zachovalá ojetina na hezkém českém sídláku, ale s autem za 30 milionů asi před panelákem parkovat nebudete, že?

5. Stromový muž – nárůst hledanosti o 32 217 %

Indonésan Dede Koswara alias stromový muž neměl moc tuhý kořínek. Zemřel na následky vzácné nemoci, která mu jednotlivé části těla (a zejména končetiny) přetvářela v pahýly podobné větvím a kořenům stromů. Bylo mu 45 let. No, nechtěli bychom být v jeho kůži a nic na tom nemění ani fakt, že dotyčný strávil poslední chvíle svého života na Bali.

Total
0
Shares
Další články