Organizace Czechitas dostane 26 milionů korun od Nadace Velux

Nadace Velux (The Velux Foundations) potvrdila a vyplatila Czechitas zatím první část z doposud nejvyššího grantu v historii organizace. Celkem jeden milion eur (více než 26 milionů korun) bude směřovat na podporu stávajících aktivit Czechitas, rozšíření kurzů pro mladší generaci, mzdových nákladů týmu, systematičtější evaluaci socio-ekonomického dopadu a otevření až šesti nových poboček v rámci ČR. Platnost grantu je 2,5 roku.

„Podpora od nadace Velux nám pomůže naplnit náš dlouhodobý cíl rozšířit aktivity do dalších krajů v Česku. Díky těmto financím můžeme posílit kapacity týmu a dosáhnout tak většího počtu absolventů, kteří se reálně uplatní na IT pozicích na trhu práce,“ přiblížil výkonný ředitel Czechitas Ondřej Čejka.

Czechitas tak mohou reagovat na stále větší hlad ze strany zaměstnavatelů po IT talentech. Zhruba polovina grantu je totiž určena pro věkovou skupinu 15–30 let. Díky tomu vznikne několik navazujících kurzů, které budou moct mladí využít v průběhu celého roku.

„Jsme nesmírně rádi, že můžeme podpořit iniciativu, která je nyní natolik aktuální a potřebná. Czechitas vytváří hybnou sílu, která pomáhá myšlence působení žen v IT stát se běžnou záležitostí. Nepochybujeme o tom, že se výsledky vašeho projektu příznivě projeví nejen v celé České republice, ale velmi pravděpodobně i mimo ni,“ řekl Jens-Jorgen Pedersen, senior poradce a ředitel programu VILLUM FONDEN, patřícího do nadace Velux.

Pro Czechitas je grant o to větším benefitem, protože má velmi flexibilní podmínky čerpání. Organizace sama si může rozhodovat a plánovat čerpání dle reálné situace a potřeb týmu, trhu. Díky podpoře si Czechitas zajistí nejen stabilitu svých stávajících aktivit – vzdělávání žen on-line i off-line, ale může díky ní realizovat i smělejší plány expanze v Česku i mimo něj.

„Velmi si vážíme svěřené důvěry od nadace Velux a naložíme s ní, jak nejlépe dokážeme. Je velmi potěšující, že nás podporují i takto velké společnosti, které nepůsobí primárně v odvětví IT, ale i jim jde o zvýšení konkurenceschopnosti nejen žen na pracovním trhu. Czechitas díky tomu mohou dále růst a rozšiřovat své pole působnosti napříč různými cílovými skupinami,“ uzavřel Čejka.

Zdroj: Czechitas

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vtipná reklama Budvaru loví opilce ve vyhledávání na Centrum.cz

Tohle nás pobavilo. Když v těchto dnech po návratu z vánočního večírku nebo rodinné oslavy sednete k vyhledávání na Centrum.cz a z logických důvodů se vám nepodaří zadat dotaz úplně bez chybičky, je slušná šance, že na vás vyskočí nenápadná reklama na nealkoholický Budvar (vtípky o tom, že musíte být teda pořádně na hadry, když místo na Googlu hledáte na Centru, nechme pro tentokrát stranou).