Oliver Dlouhý ovládl evropský žebříček Forbesu 30 pod 30 v technologiích. Ve výběru je také Josef Průša

„Letošní výběr 30 pod 30 v evropské kategorii Technology je pravděpodobně zatím jeden vůbec z nejpůsobivějších, obsahuje hvězdnou skupinu podnikatelů a výzkumníků, kteří již ve svých oborech dokázali dosáhnout vrcholu…“ Právě tak popisuje Forbes svůj nejnovější výběr úspěšných lidí do 30 let, jimž v rámci Evropy vládne Čech Oliver Dlouhý z Kiwi.com.

V technologickém světě jsou zraky často upřeny na Spojené státy a zejména Silicon Valley, známou líheň úspěšných podnikatelů a startupů. Forbes ovšem nyní v technologické kategorii vybíral 30 nejúspěšnějších lidí pod 30 let pouze z Evropy.

Ze stovek nominací musela odborná porota nakonec vybrat skutečně jen těch třicet nejzajímavějších jmen. A nechybí mezi nimi značná česká stopa. Olivera Dlouhého totiž doplňuje ještě Josef Průša se svými 3D tiskárnami.

Hlavní tvář Oliver Dlouhý

„Naší hlavní tváří je letos 29letý Oliver Dlouhý, jehož online služba pro kupování letenek Kiwi.com má mít za rok 2017 pozoruhodný obrat ve výši 800 milionů dolarů, a to jen tři roky poté, co roční tržby činily 18 milionů dolarů,“ popisuje Forbes „jedničku“ svého žebříčku.

„Dlouhý vynechal vysokou školu, aby mohl budovat vlastní firmu, a musel pracovat usilovněji, než je běžné, aby v České republice vydělal peníze. Dnes o tom ovšem vtipkuje a říká, že klíčem k vybudování Kiwi byla… lenost. ‚Byl jsem příliš líný, abych si letenky hledal sám, a tak jsem si chtěl postavit platformu, která by to udělala za mě.‘ Dnes řídí firmu o 1 400 zaměstnancích, což ho možná stálo více úsilí, než prve zamýšlel,“ doplňuje Forbes pro nás známý příběh úspěšného podnikatele z Brna.

Druhá česká stopa

V seznamu Europe’s 30 Under 30 In Technology 2018 figurují lidé z celé Evropy, od Moskvy po Dublin a od Stockholmu po Prahu. Olivera Dlouhého tak doplňují jak úspěšní lidé z firem jako Deep Mind od Googlu, IBM či Truecaller, tak zakladatelé startupů jako Monzo či TicTail. Českého fanouška pak mezi nimi jistě zaujme ještě Josef Průša.

„Sedmadvacetiletý Josef Průša z České republiky postavil jednu z předních světových firem na 3D tiskárny, která prodává desítky tisíc tiskáren do více než 130 zemí a které se zároveň samy replikují,“ popisuje Forbes dalšího českého podnikatele s celosvětovým úspěchem.

Celý seznam najdete na webu Forbesu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Abeceda osobní značky

Mít vypracovanou svoji osobní značku se rozhodně hodí, už jen proto, že snadněji seženete někoho, kdo vám bude chtít platit za práci. Dosáhnout dobré osobní značky ale v praxi dá pořádný kus práce. Dnešní infografika vám poradí co dělat, abyste šli svému štěstí naproti.