#ocemsemluvi – Uber Eats vozí Big Mac, Lime, Fabiana Bytyqi, iPhone

O cem se mluvi - ocemsemluvi 8

Víme, o čem se mluví. Už trošku přestárlý Startup Uber bude v rámci nové služby Uber Eats vozit po Praze burgery od McDonald’s. Rozvážet se budou asi na elektrických koloběžkách Lime. Boxerka Fabiana získala titul mistryně světa. Období konferencí odstartoval Brand Management a Webexpo. Nový iPhone se nevleze feministkám do ruky. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

Aplikaci Uber Eats po měsíci testovacího provozu rozvezla jídlo přes 30 tisícům lidem v Praze. Rozváželo se jídlo pro UGO, Potrefenou husu atd. Nově začne Uber Eats rozvážet jídlo i pro restaurace McDonald’s, konkrétně z lokalit Vodičkova, Muzeum, Florenc a Eden.

Uber Eats v Praze

Startup Lime, který nabízí pronájem elektrických koloběžek tzv. e-scooterů. V Praze bude působit s výjimkou Prahy 1. Nasadí zde několik stovek e-koloběžek, kterých pronájem bude zpoplatněn 25 korunami za odemčení a dalšími 2 korunami za každou minutu jízdy.

SPORT

Česká boxerka s exotickým jménem Fabiana Bytyqi se stala mistryní světa organizace WBC v lehké muší váhové kategorii. V zápase dala pěknou nakládačku britce Denise Castleové, kterou porazila 3:0 na body. Velká gratulace.

https://www.facebook.com/sportCT/posts/10156351727954342

UMĚNÍ

Není umění, jako umění. V 21. století se považují za umění i technické vymoženosti. Může za to pravděpodobně Nikola Tesla, který byl kromě vědce považován hlavně za průkopníka technologického umění. Co říkáte? Připadá vám to jako změní?

https://www.facebook.com/klakamivo/videos/944103955790499/

CESTOVÁNÍ

Kdo ještě nebyl v Japonsku, tak ať si tam určitě naplánuje dovolenou. Ideálně v termínu, kdy se tam konají Olympijské hry Pikaču a dalších Ču pokémonů. Tohle Čechy evidentně táhne.

https://www.facebook.com/NowThisNews/videos/2045518622139749/

AKCE

S akcemi a konferencemi se od září opět roztrhl pytel. Pro branďáky a markeťáky se v Cubex centru konala velká akce Brand management 2018, kterou bylo možné sledovat na sociálních sítích pod hashtagem #brandeventcz

Tak jako každý rok v září, tak i tento rok se v pražské Lucerně konala mezinárodní akce pro webaře a vývojáře s názvem Webexpo. Sledovali jsme ji pod hashtagem #webexpo a #webexpo2018.

MÓDA A KRÁSA

Nejmódnějším a nejkrásnějším hitem posledních 7 dnů je rodu mužského, s útlým tělem, zaoblenými tvary. Feministky ho prý kritizují, že je moc velký pro ženskou ruku. Bude to tím, že s ním ještě nemají osobní zkušenost. Novému iPhonu totiž žádná neodolá.

https://www.facebook.com/iDNES.cz/posts/10155959058551314

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Týden v našem koši. Co jste si na Těch internetech nepřečetli

Sociální síť pro majitele WiFi, česká hvězda na Google+, objímání domů. Každý týden nám v e-mailu přistane řada zpráv, které nám připadají příliš šílené, nestihneme je zveřejnit v návalu jiné práce, zapomeneme na ně, nemáme na ně náladu nebo z jiného důvodu nikdy nespatří naši homepage. U některých je to ale vlastně docela škoda, a tak jsme se vám je rozhodli přinášet v rámci pátečního úklidu e-mailové schránky.