#ocemsemluvi – Uber Eats vozí Big Mac, Lime, Fabiana Bytyqi, iPhone

O cem se mluvi - ocemsemluvi 8

Víme, o čem se mluví. Už trošku přestárlý Startup Uber bude v rámci nové služby Uber Eats vozit po Praze burgery od McDonald’s. Rozvážet se budou asi na elektrických koloběžkách Lime. Boxerka Fabiana získala titul mistryně světa. Období konferencí odstartoval Brand Management a Webexpo. Nový iPhone se nevleze feministkám do ruky. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

Aplikaci Uber Eats po měsíci testovacího provozu rozvezla jídlo přes 30 tisícům lidem v Praze. Rozváželo se jídlo pro UGO, Potrefenou husu atd. Nově začne Uber Eats rozvážet jídlo i pro restaurace McDonald’s, konkrétně z lokalit Vodičkova, Muzeum, Florenc a Eden.

Uber Eats v Praze

Startup Lime, který nabízí pronájem elektrických koloběžek tzv. e-scooterů. V Praze bude působit s výjimkou Prahy 1. Nasadí zde několik stovek e-koloběžek, kterých pronájem bude zpoplatněn 25 korunami za odemčení a dalšími 2 korunami za každou minutu jízdy.

SPORT

Česká boxerka s exotickým jménem Fabiana Bytyqi se stala mistryní světa organizace WBC v lehké muší váhové kategorii. V zápase dala pěknou nakládačku britce Denise Castleové, kterou porazila 3:0 na body. Velká gratulace.

https://www.facebook.com/sportCT/posts/10156351727954342

UMĚNÍ

Není umění, jako umění. V 21. století se považují za umění i technické vymoženosti. Může za to pravděpodobně Nikola Tesla, který byl kromě vědce považován hlavně za průkopníka technologického umění. Co říkáte? Připadá vám to jako změní?

https://www.facebook.com/klakamivo/videos/944103955790499/

CESTOVÁNÍ

Kdo ještě nebyl v Japonsku, tak ať si tam určitě naplánuje dovolenou. Ideálně v termínu, kdy se tam konají Olympijské hry Pikaču a dalších Ču pokémonů. Tohle Čechy evidentně táhne.

https://www.facebook.com/NowThisNews/videos/2045518622139749/

AKCE

S akcemi a konferencemi se od září opět roztrhl pytel. Pro branďáky a markeťáky se v Cubex centru konala velká akce Brand management 2018, kterou bylo možné sledovat na sociálních sítích pod hashtagem #brandeventcz

Tak jako každý rok v září, tak i tento rok se v pražské Lucerně konala mezinárodní akce pro webaře a vývojáře s názvem Webexpo. Sledovali jsme ji pod hashtagem #webexpo a #webexpo2018.

MÓDA A KRÁSA

Nejmódnějším a nejkrásnějším hitem posledních 7 dnů je rodu mužského, s útlým tělem, zaoblenými tvary. Feministky ho prý kritizují, že je moc velký pro ženskou ruku. Bude to tím, že s ním ještě nemají osobní zkušenost. Novému iPhonu totiž žádná neodolá.

https://www.facebook.com/iDNES.cz/posts/10155959058551314

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Digitálně (s)právně už za týden. Jak vydělávat online bez obav z právníků

Moderní konference o internetovém právu Digitálně (s)právně vám pomůže surfovat bez toho, abyste se v tom každou chvíli koupali. Zkušení právníci poradí s vydáváním a přebíráním obsahu, kampaněmi na sociálních sítích, soutěžemi a reklamou, správou diskuzních fór i změnami v elektronické fakturaci. A za celou konferenci přitom nedáte víc, než byste běžně dali jednomu právníkovi za hodinu…
Přečtěte si více

Data z Facebooku vás doženou všude. Úplně všude

Facebook spustil reklamní síť Atlas, která z dat o uživatelích vytěží maximum - hlavně zisků pro společnost. Díky Atlasu dokáže FB líp cílit reklamu a pominout to, na jakém zařízení si uživatel sociální síť prohlíží. Data, která jednou na FB uživatel zanechá, ho tak dohoní vlastně úplně všude. Sociální síť je pak hlavně zpřístupní inzerentům, kteří podobný nástroj dosud neměli.