#ocemsemluvi – Tomáš Klus a jeho #bojkot, Pokeat, žralok a Kornfeil

O cem se mluvi 3 - Tomas Klus Bojkot

Víme o čem se mluví. Startupy zdá se odpočívají a sbírají sílu na podzim. K tomu jim jistě dodá energii český Pokeat. Kornfeil triumfoval a Sparta opět propadla. Tomáš Klus a další rozumní uměleci drží #bojkot. Žralok řádil v Egyptě. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

Česká startupová scéna byla minulý týden poměrně klidná. Hodně se mluvilo o Pokeat.  Výrobcích tzv. cestovního jídla v pytlíku, které obsahuje všechny potřebné živiny. Jediným zádrhelem je, že jej nemohou lidé s alergií na laktózu. Dalším zajímavým startupem s českými kořeny byl Machavert. Budoucí lék proti rakovině. Z mezinárodních vod k nám doplavala informace, že SpaceX bude mít španělského konkurenta. Jmenuje se PLD Space a raketu Arion 1 bude vynášet družice na oběžnou dráhu společně s tekutým Tapas.

Pokeat

SPORT

Kyjovský motocyklový závodník Jakub Kornfeil vybojoval v Brně v závodě Moto3 mistrovství světa třetí místo a poprvé se  před českými fanoušky postavil na stupně vítězů.

Slavné úspěchy střídaly slavné neúspěchy. Sparta Praha má poslední dobou neslavné sestupující období. Podruhé za sebou se nebude účastnit v evropských pohárech. Stejně jako loni za to můžou Srbové, žalostný a bídná koncovka.

https://www.facebook.com/sportCT/posts/10156229716144342

https://www.facebook.com/FotbalZpravy/posts/904893279711653

UMĚNÍ

Umělecké dění ovládá poslední týden bojkot Tomáše Kluse proti premiérovi AB. Přidávají se k němu i další umělci, jako MIG21, Matěj Ruppert nebo Mňága a Žďorp. Redakce TyInternety tento #bojkot podporuje a o nezmiňované osobě nepíše už dlouho. #mluvmespolu

https://www.facebook.com/mig21.official/posts/2195229603824493

CESTOVÁNÍ

Českým internetem otřásá zpráva o žralokovi, který zabil českého turistu. Jak však píše samotné National geographic:Ano, v Rudém moři sice žijí také žraloci, ale reálně lidem příliš nebezpeční nejsou. Žije tu například až pětimetrový žralok tygří – ale ve dne se ke korálovým útesům prakticky vůbec nepřibližuje. Člověk se vlastně nemá kde s ním setkat.

https://www.facebook.com/ftvprimazpravodajstvi/posts/10155879300328507

AKCE

Přelom července a srpna je o horkém počasí a koncertech všude kam se podíváte. Je jich tolik, že se nedají v jednom odstavci zmínit. Jen Lucii Bílou na nich už neuvidíte, protože prostě mizí na dovolenou. Společně s 1 300 fanoušky tohoto příspěvku doufáme, že si ji hezky užije.

https://www.facebook.com/luciebila/posts/10156471869359378

MÓDA A KRÁSA

Svět módy zaplavil ke konci týdne hashtag #RIP. Potetovaný model přezdívaný Zombie Boy spáchal pravděpodobně sebevraždu. Zombie Boy se mu přezdívalo právě kvůli jeho tetování. Pokud jste někdy zaregistrovali píseň Lady Gaga – Born This Way, tak jste se setkali i s Rickem Genestem.

https://www.facebook.com/TOPSTAR/posts/2390905247591996

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví a o čem bude“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Top virály týdne: Pivo, hudba a vnadná těla

Náš aktuální výběr nejlepších virálů zahrnuje všechno, co můžete v pátek od života chtít. Perfektní pivní zážitek, vysportované dívky a svalnaté muže, taneční party a v zájmu bezpečnosti nechybí ani kondom. Jestli hledáte inspiraci na večer, tady si jistě vyberete.
Přečtěte si více

Debilní Kecy Studentů jako virál pro Click and Study

Nestává se nám zas až tak často, že by se v jednom článku propojily jak české startupy, tak české virály, ale stát se to evidentně může. Viralbrothers dali do kupy další díl nekonečného seriálu Debilní Kecy - tentokrát se studenty pro český startup Click and Study.