#ocemsemluvi – Tomáš Klus a jeho #bojkot, Pokeat, žralok a Kornfeil

O cem se mluvi 3 - Tomas Klus Bojkot

Víme o čem se mluví. Startupy zdá se odpočívají a sbírají sílu na podzim. K tomu jim jistě dodá energii český Pokeat. Kornfeil triumfoval a Sparta opět propadla. Tomáš Klus a další rozumní uměleci drží #bojkot. Žralok řádil v Egyptě. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

Česká startupová scéna byla minulý týden poměrně klidná. Hodně se mluvilo o Pokeat.  Výrobcích tzv. cestovního jídla v pytlíku, které obsahuje všechny potřebné živiny. Jediným zádrhelem je, že jej nemohou lidé s alergií na laktózu. Dalším zajímavým startupem s českými kořeny byl Machavert. Budoucí lék proti rakovině. Z mezinárodních vod k nám doplavala informace, že SpaceX bude mít španělského konkurenta. Jmenuje se PLD Space a raketu Arion 1 bude vynášet družice na oběžnou dráhu společně s tekutým Tapas.

Pokeat

SPORT

Kyjovský motocyklový závodník Jakub Kornfeil vybojoval v Brně v závodě Moto3 mistrovství světa třetí místo a poprvé se  před českými fanoušky postavil na stupně vítězů.

Slavné úspěchy střídaly slavné neúspěchy. Sparta Praha má poslední dobou neslavné sestupující období. Podruhé za sebou se nebude účastnit v evropských pohárech. Stejně jako loni za to můžou Srbové, žalostný a bídná koncovka.

https://www.facebook.com/sportCT/posts/10156229716144342

https://www.facebook.com/FotbalZpravy/posts/904893279711653

UMĚNÍ

Umělecké dění ovládá poslední týden bojkot Tomáše Kluse proti premiérovi AB. Přidávají se k němu i další umělci, jako MIG21, Matěj Ruppert nebo Mňága a Žďorp. Redakce TyInternety tento #bojkot podporuje a o nezmiňované osobě nepíše už dlouho. #mluvmespolu

https://www.facebook.com/mig21.official/posts/2195229603824493

CESTOVÁNÍ

Českým internetem otřásá zpráva o žralokovi, který zabil českého turistu. Jak však píše samotné National geographic:Ano, v Rudém moři sice žijí také žraloci, ale reálně lidem příliš nebezpeční nejsou. Žije tu například až pětimetrový žralok tygří – ale ve dne se ke korálovým útesům prakticky vůbec nepřibližuje. Člověk se vlastně nemá kde s ním setkat.

https://www.facebook.com/ftvprimazpravodajstvi/posts/10155879300328507

AKCE

Přelom července a srpna je o horkém počasí a koncertech všude kam se podíváte. Je jich tolik, že se nedají v jednom odstavci zmínit. Jen Lucii Bílou na nich už neuvidíte, protože prostě mizí na dovolenou. Společně s 1 300 fanoušky tohoto příspěvku doufáme, že si ji hezky užije.

https://www.facebook.com/luciebila/posts/10156471869359378

MÓDA A KRÁSA

Svět módy zaplavil ke konci týdne hashtag #RIP. Potetovaný model přezdívaný Zombie Boy spáchal pravděpodobně sebevraždu. Zombie Boy se mu přezdívalo právě kvůli jeho tetování. Pokud jste někdy zaregistrovali píseň Lady Gaga – Born This Way, tak jste se setkali i s Rickem Genestem.

https://www.facebook.com/TOPSTAR/posts/2390905247591996

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví a o čem bude“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Tvorba webu a e-shopu už i přes mobilní appku

Jen si to představte. Sedíte ve vlaku, trčíte v zácpě, zkrátka jste mimo počítač, a najednou vám zavolá klient dožadující se rychlé reakce na svoje požadavky. Žádný stres. Vytáhnete mobil, zapnete appku a vše vyřídíte. Kdekoliv a kdykoliv.
Přečtěte si více

Hangout s Taťánou le Moigne a Josefem Šlerkou už příští úterý

Proč je v Česku důležité mluvit o vzdělávaní? Jakou roli hraje internet na školách? Jak mohou organizace nebo jednotlivci přispět k rozvoji českého vzdělávání? A co v tomto ohledu dělá Google? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto a další otázky, můžete si i vy promluvit o vzdělávání s Taťánou le Moigne, Josefem Šlerkou, Simonou Weidnerovou a Lukášem Sedláčkem.